Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 20d. 13:16

Kariuomenės vadas Arvydas Pocius: protingiausias būdas Lietuvos kariams parsigabenti įrangą iš Goro provincijos – geležinkelis

Arvydas Pocius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Arvydas Pocius

Jungtinėse Amerikos Valstijose su vizitu viešintis kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius teigia, jog protingiausias būdas parsigabenti įrangą Lietuvai išvedant karius iš Afganistano Goro provincijos yra geležinkeliais per Centrinės Azijos valstybes ir Rusiją.

Jis taip pat pažymi, kad JAV mažinant savo kontingentą Afganistane svarstomos galimybės perimti dalį amerikiečių karinės įrangos bei ginkluotės.

„Logiškiausia mums būtų gabenti Šiauriniu keliu, geležinkeliais. Kaip tik ta užduotis yra duota Jungtiniam štabui, logistai atlieka skaičiavimus. Sąrašas daiktų, kuriuos galimai paliksime, nurašysime arba perduosime afganistaniečiams, yra perduotas ministerijos vadovybei. Vadovybė turėjo teikti Vyriausybei sprendimo priėmimui. Tas klausimas jau nebe mano lygmeny, bet sąrašas jau yra pateiktas“, – BNS sakė kariuomenės vadas.

Galimybes gabenti ne tik Lietuvos, bet ir JAV kariškių krovinius naudojantis vadinamuoju Šiauriniu aprūpinimo keliu per Centrinę Aziją ir Rusiją A.Pocius penktadienį aptarė Pentagone susitikęs su JAV kariuomenės vadu generolu Martinu Dempsey.

„Paminėjau svarbų klausimą, kuris susijęs su pajėgų išvedimu iš Afganistano, apie Šiaurinį kelią. Turiu omenyje išvedimą iš Afganistano naudojant geležinkelį, kuris eitų per Centrinės Azijos respublikas, Rusiją ir per Lietuvą. Sakykime taip – tiesiogiai į Klaipėdą, jeigu būtų siunčiami konteineriai. Šį klausimą jis, be abejonės, žinojo, sakė, jog perduos Transportavimo vadavietei. Jam šis klausimas žinomas, tiesiog aš jam priminiau šitą galimybę“, – po susitikimo telefonu iš Vašingtono pasakojo A.Pocius.

Pasak jo, su JAV kariuomenės vadu jis aptarė ir platesnio Šiauliuose esančio oro uosto, kur įsikūrusi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazė, panaudojimo galimybes, tačiau jų nekonkretizavo.

„Taip pat kalbėjome apie Šiaulių Aviacijos bazės panaudojimo galimybes ne tik skraidinant mūsų karius į Afganistaną, bet ir kitokioms reikmėms. Tiesiog pasidalinome mintimis be jokių aiškių įsipareigojimų“, – kalbėjo generolas.

A.Pocius be kita ko pažymėjo, kad viena pokalbio su M.Dempsey temų buvo galimybė Lietuvos kariuomenei Afganistane perimti dalį karinės įrangos iš JAV pajėgų, kurių skaičius ISAF operacijos rajone taip pat mažėja.

„Kita tema buvo galimybė įsigyti perteklinės ginkluotės. Kadangi Amerikos kariuomenė mažina savo pajėgas, išvedinėja kovinius vienetus iš Afganistano, kalbėjomės apie galimybę kažkokią ekipuotę, ginkluotę ar techniką perimti iš jų ten, operacijų rajone“, – dėstė Lietuvos kariuomenės vadas.

Generolas kol kas tiksliai neįvardijo, ko Lietuvos kariams reikėtų iš „perteklinio“ JAV arsenalo.

„Konkrečiai mes neįvardijome, jie dabar atlieka savo skaičiavimus ir tam turės gauti pritarimą iš Kongreso, nes norint perduoti kitoms valstybėms savo turtą, jie turi gauti politinį pritarimą. Konkrečiai nekalbėjome, apie ką, bet pageidavimų sąrašą mes jiems pateiksime. Aš užsiminiau, kad per mūsų karo atašė bus perduoti mūsų pageidavimai. (...) Daug ko reikėtų, nepradėsiu vardinti, nes sąrašas gana ilgas“, – kalbėjo A.Pocius.

Vyriausybė šią savaitę priėmė sprendimą iki 2013 metų pabaigos išvesti iš Goro provincijos Lietuvos karius. Uždarius Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę (PAG), dalyvavimą Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje (ISAF) Afganistano pietuose tęs Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgos ir Oro pajėgų mokymo grupė.

PAG paprastai tarnauja apie 150 Lietuvos karių, o iš viso Afganistane šiuo metu yra apie 250 karių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min