Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 22d. 12:10

Kariuomenės vadas piktinasi dėl pareiškimų apie nesaugius „Spartanus“

SPARTAN
Ievos Budzeikaites nuotr. / SPARTAN

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ketvirtadienį pasipiktino pareiškimais apie nesaugius karinius orlaivius „Spartan“.

Praėjusį sekmadienį dėl gedimo „Spartanas“ nenuskraidino prezidentės Dalios Grybauskaitės į Rygą, o pirmadienį neparskraidino premjero Sauliaus Skvernelio iš Briuselio.

Šalies vadovams pradėjus svarstyti apie galimybes pirkti naują lėktuvą delegacijoms skraidinti, generolas pareiškė, kad „Spartanai“ yra modernūs orlaiviai.

„Įsigijus naują lainerį jokių garantijų, kad jis nesuges, nėra“, – žurnalistams sakė J.V.Žukas.

„Britanijos karinių oro pajėgų lėktuvas, skraidinęs kariuomenės vadą 2014 metų rudenį į karinę konferenciją čia, sugedo ir jis čia praleido visą parą. Toliau, (pernai – BNS) Vokietijos gynybos ministrės lėktuvas stovėjo Kaune visą parą, negalėjo išskristi. (...) 2016 metų pavasarį, kada čia lankėsi NATO Šiaurės Atlanto taryba su generaliniu sekretoriumi priešakyje, Belgijos karinių oro pajėgų lėktuvas sugedo ir su delegacija liko čia. Ji buvo išskraidinta iki Briuselio atgal tais pačiais „Spartanais“, – kalbėjo kariuomenės vadas.

Orlaivius „Spartan“ Lietuva įsigijo praėjusį dešimtmetį, padidinus šalies indėlį tarptautinėse operacijose užsienyje ir ėmus vadovauti Goro provincijos atkūrimo grupei Afganistane.

Pasak J.V.Žuko, šie transporto orlaiviai skraidina ne tik Lietuvos karius, šalies vadovus ar veža krovinius, bet aprūpina ir oro policijos misiją Šiauliuose atliekančius sąjungininkus.

„Kai visuomenei eskaluojama tokia žinia, kad čia yra nesaugu, (...) tai reikia turėti omenyje, kaip jaustis karių artimiesiems arba sąjungininkams, jeigu mes patys nepasitikime savo Karinėmis oro pajėgomis ir sakome, kad tie lėktuvai nepatikimi“, – tvirtino generolas.

„Ką man dabar pasakyti savo kariams? Ar jiems lipti į tą lėktuvą, skristi, ar ne? Ką mums savo sąjungininkams, prieš kuriuos turime savo įsipareigojimus, pasakyti?“ – klausė jis.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad sekmadienį ir pirmadienį įvykę orlaivio gedimai yra atsitiktiniai.

„Aš visiškai pasitikiu Karinėmis oro pajėgomis, tuo, ką jie daro, ir pajėgumais, kuriuos jie turi“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos kariuomenė iš viso turi tris transporto orlaivius „Spartan“, vienas jų po pernai įvykusio gedimo dar remontuojamas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min