Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karo akademijoje pristatytas atnaujintas lazerinis treniruoklis (nuotraukos)

Karo akademijoje pristatytas atnaujintas lazerinis treniruoklis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Karo akademijoje pristatytas atnaujintas lazerinis treniruoklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko atnaujinto lazerinio šaulių treniruoklio LT-4 pristatymas.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, nuo 1994 metų Karo akademijoje naudojamą treniruoklį sukūrė ir prižiūri Kauno technologijos universiteto Gynybos technologijų instituto specialistai. Jau ketvirtą kartą atnaujinama treniruoklio įranga bus pritaikyta šaudyti moderniausiais ginklais: automatiniu šautuvu G-36 ir pistoletu GLOK. Prieš tai buvo šaudoma modifikuotais šautuvais AK-4 ir pistoletais TT. Treniruoklio mokomųjų ginklų šūvius imituoja lazerio impulsai.

Atnaujinant treniruoklį panaudoti geriausi ankstesnių modelių elementai, taip pat ir techninės naujovės, kurios padidino treniravimosi galimybes ir maksimaliai priartino šaudymą treniruoklio ginklais prie realių šaudymo sąlygų. Treniruoklyje įdiegta speciali kompiuterinė programa, kuri leidžia gauti, kaupti ir analizuoti statistinius duomenis apie šaudymo rezultatus: galimas klaidas, taikymo trajektoriją, nuleistuko paspaudimo kryptį ir pan.

Mokymams naudojant lazerinį treniruoklį sumažinamos mokymo išlaidos, sutrumpinamas mokymo laikas, užtikrinamas didesnis mokymų saugumas.

G-36 – tai vienas moderniausių automatinių šautuvų, kuriais perginkluojama Lietuvos kariuomenė. Sutartį dėl G-36 įsigijimo Krašto apsaugos ministerija su Vokietijos kompanija Heckler & Koch pasirašė 2007 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Akademija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min