Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 10d. 22:25

Karo laivų pratybose aidėjo šūviai

Karo laivų flotilės mokymai.
KJP nuotr. / Karo laivų flotilės mokymai.

Baigėsi dvi dienas Lietuvos Respublikos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykę taktiniai Karo laivų flotilės mokymai „Baltijos dykuma 2011“.

Mokymuose dalyvavo štabo aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42), priešmininiai laivai „Sūduvis“ (M52), „Skalvis“ (M53), „Kuršis“ (M54) ir patruliniai laivai „Žemaitis“ (P11), „Dzūkas“ (P12), „Aukštaitis“ (P14), „Sėlis“ (P32), Povandeninių veiksmų komandos narai ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „MI-8“.

Šie mokymai – tai kasmetinės Karo laivų flotilės štabo ir karinių laivų pratybos jūroje, siekiant treniruoti Karo laivų flotilės laivus kaip vientisą junginį, galintį bendrai atlikti užduotis ir vykdyti bendras operacijas jūroje.

Mokymų metu buvo atliekamos ir tobulinamos įvairios procedūros, tokios kaip taktinis karo laivų manevravimas, šaudymas iš laivų artilerinių pabūklų bei lengvosios ginkluotės, priešlėktuvinės gynybos ir antvandeninių objektų aptikimas ir stebėjimas, gynyba nuo asimetrinės grėsmės, kova su antvandeniniais taikiniais, logistinių atsargų iš laivo/orlaivio perdavimas ir priėmimas jūroje ir kitos karinės ir jūrinės praktikos procedūros. Laivų įgulų kariai treniravosi užkirsti kelią vandens įsiveržimui, esant laivo korpuso pramušai bei gaisro valdymui laive. Taip pat vyko pagalbos teikimo kitiems laivams pratybos ir laivų darbo su sraigtasparniu mokymai. Mokymų metu didelis dėmesys buvo skiriamas NATO procedūrų vykdymui, ryšio palaikymo tarp laivų ir raportavimo procedūroms, naudojant operacinę anglų kalbą.

KJP nuotr./Karo laivų flotilės mokymai.
KJP nuotr./Karo laivų flotilės mokymai.

Mokymams pasibaigus, buvo aptarta įgyta patirtis bei identifikuotos išmoktos pamokos, kurias apibendrinus ir išanalizavus bus pateikti pasiūlymai štabo ir karinių laivų įgulų karių koviniam rengimui bei naudojamų taktinių ir techninių procedūrų tobulinimui.
 
Karių, laivų įgulų koviniam rengimui ir bendroms karinėms pratyboms Karinėse jūrų pajėgose skiriamas didelis dėmesys, kadangi tinkamai parengti kariai, gerai išmanantys Karinių jūrų pajėgų specifiką, modernios karinių laivų technikos ir ginkluotės aptarnavimą ir valdymą, gebantys veikti nacionalinių ir tarptautinių pajėgų sudėtyje, yra svarbiausia ir nepakeičiama Karinių jūrų pajėgų dalis.

KJP nuotr./Karo laivų flotilės mokymai.
KJP nuotr./Karo laivų flotilės mokymai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min