Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 10:10 , Atnaujinta: 2013 gruodžio 31d. 12:59

Karo teisme dėl šnipinėjimo Lietuvai nuteisti du baltarusiai, Lietuva atsisako tai komentuoti

Baltarusija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Baltarusija
Baltarusijos karo teismas du Baltarusijos piliečius nuteisė 10 ir 8 metų laisvės atėmimo bausmėmis dėl šnipinėjimo Lietuvai, pranešė Baltarusijos valstybės saugumo komitetas.

Abu nuteistieji buvo sulaikyti 2012 metų kovą. Gruodžio 30 d. Baltarusijos karo teismas du šalies piliečius A.Fenzelau ir E.Kočurą pripažino kaltais dėl šnipinėjimo Lietuvai.

Jų padarytas nusikaltimas buvo įvardytas kaip „tėvynės išdavystė“.

Portalo tut.by šaltiniai Baltarusijos valstybės saugumo komitete pranešė, kad nuteistieji buvo ilgokai sekami ir kitaip stebimi, todėl jų kaltės įrodymai yra neginčijami.

Šaltiniai Baltarusijos valstybės saugumo komitete pranešė, kad nuteistieji buvo ilgokai sekami ir kitaip stebimi, todėl jų kaltės įrodymai yra neginčijami

2012 metų pavasarį, kai nuteistieji buvo sulaikyti, Baltarusijos valstybės saugumo komitetas pranešė, kad Lietuvos karinės žvalgybos rezidentas buvo sulaikytas su įkalčiais. Tuomet jo pavardė nebuvo nurodyta. Tačiau pranešta, kad tuo pačiu metu, perduodant slaptus duomenis, buvo sulaikyti ir rezidento užverbuoti agentai baltarusiai. Tuomet pranešta, kad agentai bandė išgauti slaptą informaciją karinėje srityje.

Baltarusijos valstybės saugumo komiteto ryšių su visuomene centro viršininko pareigas laikinai einantis Arturas Strechas 2012 m. liepą teigė, kad sulaikytasis – buvęs karys, kuris po išėjimo iš Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų į atsargą 2002 metais išvažiavo nuolat gyventi į Lietuvą ir, turėdamas leidimą gyventi, gyveno drauge su šeima Vilniaus priemiestyje.

„Iš Lietuvos karinės žvalgybos jis gavo užduotį sukurti Baltarusijos teritorijoje agentų tinklą, galintį rinkti žinias apie Baltarusijos KOP ir priešlėktuvinės gynybos kariuomenę“, – sakė A.Strechas.

„Galime pasakyti, kad siekiant įgyvendinti nusikalstamą sumanymą, jam, kaip rezidentui, Lietuvos specialiosios tarnybos suteikė finansinę paramą, padėdamos organizuoti mūsų teritorijoje komercinį projektą“, – pažymėjo jis.

Lietuvos pareigūnai teigia neturintys oficialios informacijos šiuo klausimu ir nuo platesnių komentarų susilaiko

Lietuvos užsienio reikalų ministerija 2012 m. liepą Baltarusijos valstybės komiteto pranešimą apie Lietuvos karinės žvalgybos rezidento sulaikymą buvo pavadinusi insinuacijomis.

Papildyta 12.59 val. Lietuviai nekomentuoja

„Negalime komentuoti kitos valstybės teismų sprendimų, ypač kai kaltinimai keliami ne Lietuvos piliečiams. Galime patvirtinti, kad nėra nei vieno krašto apsaugos sistemos pareigūno ar darbuotojo, suimto ar apkaltinto neteisėta veikla kitoje valstybėje“, – BNS informavo Krašto apsaugos ministerijos atstovė Viktorija Cieminytė.

„Mes nekomentuojame“, – BNS sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Ministerijos Visuomenės informavimo skyrius vėliau BNS papildė, kad ministerija „jokios oficialios informacijos šiuo klausimu iš Baltarusijos institucijų nėra gavusi“.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys konservatorius Arvydas Anušauskas teigė, kad vertinant tokias naujienas būtina atsižvelgti į autoritarinį Baltarusijos režimo pobūdį.

„Paprastai tokiais atvejais jokia tarnyba ar šalis komentarų neteikia, tai vienas dalykas. Kitas dalykas, savo laiku buvo pasirodžiusi tokia informacija, porą baltarusių apkaltino tokia veikla, bet žinant Baltarusijos režimo požiūrį reikia labai rezervuotai tokią informaciją vertinti“, – BNS antradienį sakė parlamentaras, anksčiau vadovavęs Seimo komitetui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:51
03:08
00:29

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min