2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2009 12 21

Karštas vanduo – už naują kainą

Uostamiestyje po kelių mėnesių gali gerokai šoktelėti karšto vandens kaina.
Po kelių mėnesių gali brangti klaipėdiečių namus pasiekiantis karštas vanduo.
Po kelių mėnesių gali brangti klaipėdiečių namus pasiekiantis karštas vanduo. / 15min nuotr.

Rytoj Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija turi patvirtinti naujus karšto vandens įkainius. Jie įsigaliotų nuo balandžio 1 dienos. Pokyčių imamasi dėl Seimo priimtų naujų teisės aktų.

Tačiau jei gyventojai bursis į susirinkimus ir nuspręs, kad nenori naujos tvarkos, viskas bus palikta, kaip ir dabar. Jeigu jie nepateiks savo sprendimo, automatiškai bus taikoma naujoji tvarka.

Dabar vandenį pašildymui tiekia bendrovė „Klaipėdos vanduo“, o „Klaipėdos energija“ namams perduoda energijos vandens pašildymui.
Iki šiol už karšto vandens kubinį metrą gyventojai moka 12 Lt. Įsigaliojus naujai tvarkai kaina išaugtų iki 16 Lt. Tuo tarpu vadinamasis gyvatuko mokestis šoktelėtų daugiau nei dvigubai – apie 60 proc.
Pagal naująją tvarką karšto vandens tiekėju taptų tik „Klaipėdos energija“. Pasak šios bendrovės Rinkodaros ir pardavimo departamento direktoriaus Virginijaus Zutkio, jie taptų tarpininkais, dėl to ir pabrangtų karštas vanduo.  Bendrovė pirktų vandenį iš „Klaipėdos vandens“, jį pašildys ir tiektų gyventojams.

Tada klaipėdiečiams būtų nustatyta pastovi vieno kubinio metro karšto vandens kaina ir kintantis vadinamojo gyvatuko mokestis. Iki šiol už karšto vandens kubinį metrą gyventojai moka 12 Lt. Įsigaliojus naujai tvarkai kaina išaugtų iki 16 Lt. Tuo tarpu gyvatuko mokestis išaugtų daugiau nei dvigubai – apie 60 proc.

Taip pat, anot V.Zutkio, pakiltų skaitiklių priežiūros mokestis. Šiuo metu klaipėdiečiai moka beveik 2 Lt, o priėmus naują tvarką jis išaugtų iki 7 Lt. Taip nutiktų, nes kiekviename name reikėtų įrengti specialią prietaisų nuotolinio nuskaitymo įrangą. Tada klaipėdiečiams patiems nebereikėtų nurašyti skaitiklių rodmenų – jie būtų skaičiuojami automatiškai.

Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius piktinasi dėl tokių naujovių, nes pertvarka esą visiškai netinka Klaipėdos miestui. Anot jo, kituose šalies miestuose nėra sutvarkyta karšto vandens tiekimo sistema. Meras neatmetė galimybės bylinėtis dėl naujosios tvarkos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min