Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 14:51

Kartu su Trimis karaliais – tradicinės kalėdinių švenčių pabaigtuvės

Trijų Karalių eisena
Alfredo Pliadžio nuotr. / Trijų Karalių eisena
Sausio 6-ąją, penktadienį, 16.30 val. prie Aušros Vartų kaip ir kasmet pasirodys Trys Karaliai, prieš kelis tūkstančius metų ėję lankyti užgimusio Kūdikėlio Jėzaus.

Tradicinė teatralizuota Trijų Karalių eisena, lydima didelėmis lėlėmis persirengusių Senamiesčio teatro aktorių – piemenų, karvių, angelų, prie jų prisijungusių vėliavnešių ir miestiečių, – Pilies gatve žemyn keliaus į Katedros aikštę, iš ten  apie 17.30 val. – į Vilniaus Mokytojų namų  kiemelį (Vilniaus g. 39), kur 18 val. prasidės šventė visai šeimai „Lik sveika, Kalėdų eglute“.

Atvykę mažieji galės žaisti įvairius žaidimus, paragauti karštos kakavos ar saldumynų, o vaikų ir jaunimo dainavimo studijos „Mikrofonas“ dainos gins šalin pošventinį liūdesį. Vaikai už gerus darbus gaus „Gerojo vaiko pažymėjimą“, o tie, kurie ne viską surašė laiškuose iki švenčių ar pamiršo Kalėdų Seneliui padėkoti už dovanas, galės rašyti laiškus ir  jam padėkoti. Baigiantis šventei į dangų pakils Kalėdų Seneliui skirti padėkos laiškai, skambant tradicinei šventės dainai „Eglutės dalia“, iššovus fejerverkams, Karaliai išlydės eglutes į mišką.

Beveik du dešimtmečius Vilniaus mokytojų namų rengiama šventė, žyminti kalėdinių švenčių pabaigą, yra neatskiriama miesto kalėdinio šurmulio pabaigos dalis. Vilniečiai, namuose puošę tradicines miško eglutes, tą vakarą jas atneša į Mokytojų namų kiemelį. Pasak šventės rengėjų, eglutės iš čia iškeliauja atgal į mišką, kad ateinančiais metais vėl galėtų grįžti į mūsų namus.

Raginame vilniečius neišmesti eglučių į gatvę, bet atnešti jas į Mokytojų namų kiemelį ir pabūti gražioje šventėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min