Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 27, 17:58

Kas įves daugiau tvarkos: griežtesnės bausmės ar pasitikėjimas žmonėmis?

Seimo pirmininkei „darbietei“ Loretai Graužinienei siūlant iš Baudžiamojo kodekso išbraukti straipsnius dėl įžeidimo, nepagarbos teismui, už šmeižtą numatant tik baudą, advokatė Liudvika Meškauskaitė mano, kad nors šis siūlymas yra skubotas, tačiau iš esmės teisingas.
Kas įves daugiau tvarkos: griežtesnės bausmės ar pasitikėjimas žmonėmis?
Kas įves daugiau tvarkos: griežtesnės bausmės ar pasitikėjimas žmonėmis?

„Man pats turinys patinka, bet man nepatinka, kad jis yra greitas ir, sakyčiau, proginis – susidaro įspūdis, kad kažkas yra už tai teisiamas. Šitas niuansas pasiūlymą sumenkina, bet iš esmės, jeigu Seimas ėmėsi pertvarkyti šiuos straipsnius, tai nėra taip blogai“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ penktadienį sakė L. Meškauskaitė.

 Pasak jos, siekiant didesnės tvarkos šalyje, reikia ne griežtinti bausmes, o atvirkščiai – švelninti.

BFL/Gedimino Savickio nuotr./Advokatė Liudvika Meškauskaitė
BFL/Gedimino Savickio nuotr./Advokatė Liudvika Meškauskaitė


 
„Lietuvoje pastaruoju metu tik stengiamės griežtinti atsakomybę, daugiau straipsnių įvesti, viską kriminalizuoti, o iš tikro tvarkos daugiau neatsiranda, ir baudžiamoji teisė tampa neveiksminga.  Pasaulyje yra priešinga tendencija – turime kaip tik stengtis dekriminalizuoti tam tikras veikas ir pasikliauti daugiau žmonėmis“, – kalbėjo L. Meškauskaitė.
 
Teisėjas Audrius Cininas mano, kad minėtas straipsnis Baudžiamajame kodekse yra reikalingas.
 
„Nesakau, kad mūsų teisėjai yra labai įžeidūs, čia ne teisėjų personos klausimas, o teisingumo kaip institucijos klausimas. Analogiški straipsniai yra visose Europos valstybėse. (...) Žmogaus teisių teismas pripažino, kad apskritai už tokių vertybių kaip teisingumo institucijos autoriteto įžeidimas žmonės turi būti teisiami“, – laidoje sakė A. Cininas.

Atsisakydami kriminalinių bausmių už teismo pažeminimą vykdant šmeižtą, dezinformaciją ar kita, nebaudžiamumo nepadarysime, – sakė A.Norkūnas.
 
Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininko Algio Norkūno nuomone, nepagarbą teismui parodžiusiam asmeniui nereikėtų skirti kriminalinių bausmių.

„Atsisakydami kriminalinių bausmių už teismo pažeminimą vykdant šmeižtą, dezinformaciją ar kita, nebaudžiamumo nepadarysime. Yra kitokie reagavimo būdai, kurie gali būti efektyvesni ir pasieks tuos pačius tikslus. (...) Kriminalinė bausmė yra kraštutinė priemonė, ji sukelia ilgalaikes ir sunkias pasekmes. Tai, kas pripažįstama nusikalstama ir baudžiama kriminaline bausme, tampa neadekvačia reakcija į padarytą pažeidimą“, – kalbėjo A. Norkūnas.
 
Dėl nepagarbos teismui nemalonumai gresia L. Graužinienės bendrapartiečiui Viktorui Uspaskichui. Dėl jo išsakytų žodžių siekiama pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau to vis nepavyksta padaryti, kadangi Seime, taip pat ir L. Graužinienės iniciatyva, niekaip nepradedamas jo neliečiamybės panaikinimo klausimo nagrinėjimas.
 
Visą laidos„Dienos klausimas“ įrašą klausykite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min