Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 3d. 12:27

Kas mums tieks elektrą uždarius Ignalinos AE?

Ignalinos atominė elektrinė
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Ona Juknevičienė siūlo Andriui Kubiliui vietoj LEO LT kuo skubiau steigti naują bendrovę.

Šių metų pabaigoje Ignalinos atominę elektrinę (AE) uždarysianti Lietuva trūkstamą elektros energiją pirks ne tik iš Rusijos, tvirtina premjeras Andrius Kubilius.

Interviu Žinių radijui ketvirtadienį jis teigė nematantis pagrindo susisaistyti kokiomis nors ypatingomis sutartimis su Rusija.

„Yra žinoma ir aišku, kiek elektros energijos bus gaminama Lietuvoje, stengiantis toje gamyboje kuo mažiau didinti priklausomybę nuo importuojamų dujų. Lygiai taip pat akivaizdu ir priimti sprendimai, kad iki 30 proc. elektros energijos bus perkama atviroje rinkoje. Galimi tiekėjai žino sąlygas ir tiekimų yra iš Estijos, Baltarusijos, Ukrainos, pačios Rusijos. Bet šiuo atveju mes iš tikrųjų nematome reikalo importą iš šalių kaimynių atiduoti kokiam nors vienam monopolistui“, – sakė A.Kubilius.

Premjeras teigė, kad iš buvusio prezidento ir premjero socialdemokrato Algirdo Brazausko kalbų susidaro įspūdis, kad būtent jis užsiima Rusijos energetikų lobizmu.

„Skaitydamas jo interviu labai aiškiai matau tokias eilutes, kurių kitaip negaliu traktuoti", – teigė A.Kubilius.

„Mane tik stebina energetikos ministro Arvydo Sekmoko vėjavaikiškumas. Jis nesuvokia energetikos dalykų. Jis sako, kad nuo sausio 1 dienos pirksime elektros energiją iš įvairių šaltinių konkurso būdu. Klausimas: iš kokių šaltinių? Juk nėra elektros linijų nei su švedais, nei su suomiais, nei su lenkais. Yra tik vienas šaltinis – Rusija. Patariau D.Grybauskaitei (Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei – BNS), kad ji pasiūlytų A.Sekmokui, jog šis nuvyktų į Maskvą ir atsivežtų elektros pirkimo sutartį", –  interviu naujienų portalui delfi.lt sakė A.Brazauskas.

Anot jo, nedaug elektros galima nusipirkti iš Smolensko atominės elektrinės, tačiau tam reikia rekonstruoti Smolensko liniją, be to, „rusai užsiėmę labai rimtai" atominės elektrinės statyba Kaliningrado srityje.

Anot A.Kubiliaus, Lietuva turi visas galimybes tvarkytis europietiškai, didinti savo nepriklausomumą arba jį ginti nuo energetikos tiekėjų monopolininkų iš Rusijos, kurių nežadama atsisakyti esant reikalui.

2010 metais Lietuvos elektrinės turėtų pagaminti apie 4,5 mlrd. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos, kurios du trečdaliai – 3 mlrd. kWh – tektų Lietuvos elektrinei, o likusi dalis – termofikacinėms elektrinėms (1,15 mlrd. kWh) bei jėgainėms, gaminančioms elektrą iš atsinaujinančių šaltinių (0,35 mlrd. kWh).

Dar 1 mlrd. kWh būtų perkama iš Europos Sąjungos (ES) tiekėjų.

Planuojama, kad kitąmet Lietuvai reikės apie 9,1 mlrd. kWh elektros energijos. Tai numatyta Lietuvos elektros rinkos plėtojimo plane. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Ignalina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min