Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2014 08 20

Kas nuims nuo namų gatvių pavadinimų lenteles lenkų kalba?

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT), prašydama paaiškinti, kas bus atsakingas už gatvių pavadinimų lentelių pakeitimą.
Lentelės su gatvių pavadinimais
Lentelės su gatvių pavadinimais / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Lenkų kalba

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) rugpjūčio 20 d. posėdyje išnagrinėjo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorės prašymą išaiškinti savo sprendimą, įpareigojantį Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių pakeisti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybės gyvenvietėse. 

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama išaiškinti VAAT 2010-11-24 sprendimo rezoliucinę dalį, kuria Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius per 1 mėnesį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos buvo įpareigotas pakeisti gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybėje: Pikeliškėse Paberžės gatvėje, Maišiagaloje Jogailos, Paberžės, Mokyklos, Naujojoje, Kooperatyvinėje, Algirdo ir Vilniaus gatvėse, Sudervėje Kernavės ir Vilniaus gatvėse, Ažulaukėje Nemenčinės gatvėje, Nemenčinėje Švenčionių ir Kardinolo H. R. Gulbinovičiaus gatvėse, Buivydžiuose Šv. Jurgio ir Bažnyčios gatvėse, Mostiškėse Laisvės, Mokyklos, Linksmojoje, Naujojoje, Sodų, Baltarusijos ir Medaus gatvėse, Lavoriškėse Liepos gatvėje į atitinkančias Valstybinės kalbos įstatymo reikalavimus,  t. y. tokias, kuriose gatvių pavadinimai būtų nurodyti valstybine kalba.

Pareiškėja prašo teismo išaiškinti, ar gatvių pavadinimų lenteles turi pakeisti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius, ar VAAT sprendimą vykdantis antstolis? Pareiškėjai neaišku, ar teismo nustatytas įpareigojimas apima ir reikalavimą pakeisti tas gatvių pavadinimų lenteles, kurias pasigamino ir prisitvirtino ant pastatų sienų privatūs asmenys? Teismo taip pat klausiama, kaip turėtų būti vykdomas teismo įpareigojimas, jei norminis teisės aktas (Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, pakeitimo ir įtraukimo į apskaitą taisyklės) nuo 2011-01-01 yra netekęs galios ir šiuo metu jokių teisinių pasekmių savivaldybės vykdomajai institucijai nesukelia.

Kaip teigia pareiškėja, 2011-01-30 įsigaliojo LR vidaus reikalų ministro įsakymas, kuriuo patvirtintas Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, pakeitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašas, nustatantis savivaldybės vykdomosios valdžios pareigą gyvenamojoje vietovėje gatvės pradžią, pabaigą ir pagrindinius tarpinius taškus ženklinti gatvių pavadinimų lentelėmis, pritvirtintomis ant metalinių stulpelių, įkastų į žemę.  Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė teigia gatvių pavadinimus dabar taip ir ženklinantys.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius