Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 14:28

Kas nuims nuo namų gatvių pavadinimų lenteles lenkų kalba?

Lentelės su gatvių pavadinimais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lentelės su gatvių pavadinimais

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT), prašydama paaiškinti, kas bus atsakingas už gatvių pavadinimų lentelių pakeitimą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) rugpjūčio 20 d. posėdyje išnagrinėjo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorės prašymą išaiškinti savo sprendimą, įpareigojantį Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių pakeisti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybės gyvenvietėse. 

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama išaiškinti VAAT 2010-11-24 sprendimo rezoliucinę dalį, kuria Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius per 1 mėnesį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos buvo įpareigotas pakeisti gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybėje: Pikeliškėse Paberžės gatvėje, Maišiagaloje Jogailos, Paberžės, Mokyklos, Naujojoje, Kooperatyvinėje, Algirdo ir Vilniaus gatvėse, Sudervėje Kernavės ir Vilniaus gatvėse, Ažulaukėje Nemenčinės gatvėje, Nemenčinėje Švenčionių ir Kardinolo H. R. Gulbinovičiaus gatvėse, Buivydžiuose Šv. Jurgio ir Bažnyčios gatvėse, Mostiškėse Laisvės, Mokyklos, Linksmojoje, Naujojoje, Sodų, Baltarusijos ir Medaus gatvėse, Lavoriškėse Liepos gatvėje į atitinkančias Valstybinės kalbos įstatymo reikalavimus,  t. y. tokias, kuriose gatvių pavadinimai būtų nurodyti valstybine kalba.

Pareiškėja prašo teismo išaiškinti, ar gatvių pavadinimų lenteles turi pakeisti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius, ar VAAT sprendimą vykdantis antstolis? Pareiškėjai neaišku, ar teismo nustatytas įpareigojimas apima ir reikalavimą pakeisti tas gatvių pavadinimų lenteles, kurias pasigamino ir prisitvirtino ant pastatų sienų privatūs asmenys? Teismo taip pat klausiama, kaip turėtų būti vykdomas teismo įpareigojimas, jei norminis teisės aktas (Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, pakeitimo ir įtraukimo į apskaitą taisyklės) nuo 2011-01-01 yra netekęs galios ir šiuo metu jokių teisinių pasekmių savivaldybės vykdomajai institucijai nesukelia.

Kaip teigia pareiškėja, 2011-01-30 įsigaliojo LR vidaus reikalų ministro įsakymas, kuriuo patvirtintas Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, pakeitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašas, nustatantis savivaldybės vykdomosios valdžios pareigą gyvenamojoje vietovėje gatvės pradžią, pabaigą ir pagrindinius tarpinius taškus ženklinti gatvių pavadinimų lentelėmis, pritvirtintomis ant metalinių stulpelių, įkastų į žemę.  Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė teigia gatvių pavadinimus dabar taip ir ženklinantys.  

Temos: 1 Lenkų kalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:14
18:31
01:43

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min