Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 24d. 19:52

Kas trukdo atgaivinti Malūnininko bokštelį: verslininkai ar politikai?

A.Stankevičius (viduryje) ginčijosi su A.Stravinsku (dešinėje).
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / A.Stankevičius (viduryje) ginčijosi su A.Stravinsku (dešinėje).

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Stankevičius bandė duoti pylos verslininkams, iki galo nesutvarkiusiems Malūnininko bokštelio. Tačiau paaiškėjo, kad savivaldybė ir galbūt pats A.Stankevičius neatliko namų darbų, dėl to užsitęsė bokštelio vidaus remonto darbai.

Rugpjūčio 24 dieną Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A.Stankevičius surengė kažką panašaus į išvažiuojamąjį posėdį I.Kanto gatvėje, prie Malūnininko bokštelio.

Tiesa, iš savivaldybės pusės posėdyje, be A.Stankevičiaus, dalyvavo tik naikinamo Turto skyriaus departamento direktorė Virginija Žuromskaitė ir kelios savivaldybės specialistės.

A.Stankevičius prikišo Malūnininko bokštelį 1997 m. išsinuomavusios bendrovės „Arno Vila“ vadovui Arūnui Stravinskui, esą jis pažeidė sutarties sąlygas, laiku nebaigė istorinio paminklo vidaus remonto darbų.

Bet paaiškėjo, jog versininkų nuodėmė nėra tokia jau didelė: ekspertų nuomone, nebaigta tik 5 proc. darbų. Juos atlikti turėjo su „Arno vila“ susijusi bendrovė „Kauno bokštas“, jai vadovauja Agnė Stravinskaitė.

A.Stankevičiui buvo pasiūlyta užeiti į bokšto vidų ir pačiam įsitikinti, jog remonto darbų liko labai nedaug, juos užbaigti būtų galima per savaitę.

Jeigu savivaldybė nebevilkintų „Kauno bokšto“ tenkinti prašymo išnuomoti žemę aplink bokštą, jame jau veiktų kavinė ar baras. Tačiau A.Stankevičius užsispyrė, esą raktą atnešė ne „Kauno bokšto“ savininkė, todėl jis neisiąs. Ir čia pat subarė V.Žuromskaitę ir kitas Turto skyriaus specialistes, kodėl jos neatvesdino Malūnininkų bokštelį remontuojančios bendrovės atstovų.

A.Stravinskas tvirtino, jog užbaigti remontą neturint teisės į aplink bokštelį esančią žemę neįmanoma, o dokumentai jau ilgą laiką trūnija būtent A.Stankevičiaus kabinete.

„Kai 1997 m. ėmiausi vystyti verslą, statyti namą ir restoraną I.Kanto ir Kęstučio gatvių sankryžoje, čia buvo šiukšlynas. Investavome 800 tūkst. Lt. nuosavų lėšų, kad ši istorinė Kauno vieta nedarytų gėdos miestui. O dabar kai kurie politikai kabinėjasi prie mažmožių ir dar pagalius į ratus kaišioja“, – piktinosi „Arno vilos“ savininkas A.Stravinskas.

Malūnininko bokštelis yra XVII a. statytos Kauno gynybinės sienos liekana. Dar XIX a. Rusijos caro valdžios Kauno Dūma sklypo savininkui P.Tomaševskiui lipė šį statinį globoti ir tvarkyti, bet nekeisti jo išvaizdos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min