Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 12:19

Kasininkai: prekybos centrai pavogė mūsų Kalėdas

Vidas Puskepalis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vidas Puskepalis prie prekybos centro dalina skrajutes ragindamas paremti kasininkus maisto produktais.
Profsąjungos piktinasi, kad didieji prekybos centrai pavogė darbuotojų Kalėdas, taip pat kėsinasi ir į Naujuosius metus.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje prekybos centrų darbuotojams atstovaujančios Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SamPro), vienijančios apie 500 narių, pirmininkė Irina Judina teigė, kad dėl darbo šventinėmis dienomis su jų profsąjunga tartasi nebuvo.

Darbuotojų išnaudojimo politika

„Tada kyla klausimas – ar profesinės sąjungos gina darbuotojų interesus? Mes sakom – esam prieš tokį žmonių išnaudojimą, kai prisidengiama galimybe žmonėms daugiau užsidirbti“, – kalbėjo I.Judina.

Visi prekybos tinklai dirbo gruodžio 25-ąją, taip pat ruošiamasi dirbti ir sausio 1-ąją. Tiesa, dalis „Maximos“ ir „Norfos mažmenos“ parduotuvių nedirbs, o likusios dirbs trumpiau. Trumpesnė darbo diena laukia ir „Rimi“ bei „Iki“ darbuotojų.Visi prekybos tinklai dirbo gruodžio 25-ąją, taip pat ruošiamasi dirbti ir sausio 1-ąją. Tiesa, dalis „Maximos“ ir „Norfos mažmenos“ parduotuvių nedirbs, o likusios dirbs trumpiau. Trumpesnė darbo diena laukia ir „Rimi“ bei „Iki“ darbuotojų.

Pasak jos, nors šventinėmis dienomis darbuotojams mokamas dvigubas atlyginimas, tačiau didžiosios maisto prekių parduotuvės taiko tokią politiką: paprastomis darbo dienomis kasininkai, salės ar sandėlio darbuotojai dirba nepilnu krūviu, todėl mėnesinis atlyginimas dažnai būna vos 500 litų „į rankas“.

Taip pat, jos teigimu, mažmeninės prekybos tinkluose pernelyg ryškus algų kontrastas: jei kasininkas gauna minimalų atlyginimą (apie 670 litų „į rankas“), tai vidutinės grandies vadovai uždirba per 5000 litų.

Tikisi  Vyriausybės pagalbos

Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vidas Puskepalis pacitavo 162 Darbo kodekso straipsnį, kuriame teigiama, kad švenčių dienomis draudžiama skirti dirbti, išskyrus tokius darbus, kurių sustabdyti negalima dėl techninių gamybos sąlygų (nepertraukiamai veikiančios įmonės, organizacijos), darbus, būtinus gyventojams aptarnauti, taip pat neatidėliotinus remonto ir krovos darbus.

Jis teigė, kad profsąjungos kreipsis į Vyriausybę, kad ši atsakytų, ar prekyba turi būti priskiriama prie nepertraukiamų darbų. „Žmones gali viena diena anksčiau apsipirkti ir reikia skirti laisvadienių, kad būtų galima švęsti šventes“, – mano V.Puskepalis.

Prašys pirkėjų paramos

Antradienį ir trečiadienį SamPro atstovai prie „Iki“, „Norfos mažmenos“, „Rimi“ ir „Maximos“ prekybos centrų vykdys akciją pavadintą „Kaip UAB „Prekybos centras“ pavogė mano Kalėdas“, kurios metu rinks maisto produktus skurdžiai gyvenantiems ir išnaudojamiems kasininkams paremti.

„Kviečiame jus paaukoti maisto produktų prekybos tinklo darbuotojų šventiniam stalui (kruopų, miltų). Šie produktai bus išdalinti prekybos tinklų kasininkams, krovėjams ir kitiems nepasiturintiems darbuotojams, kurių alinančio darbo dėka jūs galite bet kada apsipirkti“, – rašoma akcijos skrajutėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min