Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kasmet Vilniaus Kirtimų čigonų taboro gyventojams – milijonas litų įvairiausių išmokų

Kirtimų taboras
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / 2012 metais buvo organizuoti keturi reidai Kirtimų tabore dėl neteisėtai naudojamos elektros energijos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Vilniaus Kirtimų čigonų tabore elektra atjungta 30-čiai namų. Iš viso tabore yra apie 90 namų, todėl peršasi išvada, kad apie trečdalis jo gyventojų nelinkę susimokėti už sunaudotą elektros energiją. Vilniaus savivaldybė įsitikinusi – per metus taboro gyventojams išmokama apie 1 mln. Lt įvairių išmokų, todėl norėdami, už elektrą jie tikrai galėtų sumokėti.

Čigonų tabore apsilankę Statybos inspekcijos pareigūnai surašė 12 aktų dėl savavališkų statybų, o „Lesto“ specialistai atjungė elektrą 30 namų, kurie ja naudojosi neteisėtai prijungę prie elektros tinklų. Šios bendrovės atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys 15min.lt teigė, kad tabore problema dėl elektros energijos vagysčių yra įsisenėjusi, nors su ja ir kovojama nuosekliai.

„Lesto“ šios problemos be dėmesio nepaliks ir ateityje. Periodiškai vykdomi patikrinimai, kurių metu nustatomi pažeidimai ir surašomi neapskaitinio elektros energijos vartojimo aktai. Bendradarbiaujant kartu su policija 2012 metais buvo organizuoti keturi reidai, kurių metu iš viso surašyta 13 ATPK protokolų. Pirmo reido metu atjungta 16 nelegaliai prie skirstomojo tinklo prijungtų objektų, antro – 25, trečio – 10, ketvirto – 30“, – sakė E.Naprys.

Iš viso Romų tabore yra vos 21 objektas, kuriems įrengti elektros energijos apskaitos prietaisai, pagal kuriuos už elektros energiją atsiskaitoma. „Lesto“ numačiusi artimiausiu metu įdiegti papildomų apsaugos priemonių, kurios apsunkintų galimybes minimoje vietovėje neleistinai prisijungti prie skirstomojo tinklo“, – teigė E.Naprys.

Vilniaus savivaldybė nenusiteikusi gelbėti romų ir sumokėti jų skolas elektros tiekėjams. Suskaičiuota, kad taboro gyventojams per metus iš viso sumokama apie milijoną litų, tad esą už elektrą jie galėtų mokėti patys. 300 čia gyvenančių asmenų gauna socialinę pašalpą, dar 68 šeimoms skirtos išmokos vaikams, 38 asmenims – šalpos išmokos.

77 mokyklinio amžiaus vaikai iš taboro nemokamai maitinami mokyklose, 105 gyventojams priklauso nemokamai gauti kietojo kuro. Paramą maisto produktais gauna 53 šeimos, iš viso 160 asmenų.

Skaičiuojama, kad Kirtimų tabore gyvena beveik 500 asmenų.

Apsilankę dėl neteisėtai naudojamos elektros, policijos pareigūnai surašė protokolus dviem vairuotojams už automobilio vairavimą neturint vairuotojo pažymėjimo, vienas vairuotojas vairavo apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Du asmenys bus nubausti už narkotinių medžiagų vartojimą.

Vilniaus pakraštyje esantis romų taboras vadinamas vienu didžiausių narkotikų platinimo taškų sostinėje.

Čia nuolat užfiksuojama savavališkų statinių, tačiau griauti juos savivaldybei nesiseka – teismuose ji pralaimi. Pastarąjį kartą keli nelegaliai išdygę, bet negyvenami statiniai nugriauti šių metų vasarį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min