Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kasmetinei Sausumos pajėgų dienai minėti parinkta istorinė Žalgirio mūšio data

Žalgirio mūšio inscenizacija
Donato Babensko nuotr. / Žalgirio mūšio inscenizacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet liepos 15-ąją paskelbus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena, ji bus minima visuose Sausumos pajėgų kariniuose vienetuose.

„Džiaugiuosi, kad nuo šiol Sausumos pajėgos turės savo dieną. Tikiu, kad ilgainiui ji taps dar labiau mus vienijančia tradicija, motyvuos ir skatins būti viena šeima, vienu kumščiu“, – sakė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika. 

Liepos 15-ąją minėti Sausumos pajėgu dieną nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad 1410 m. liepos 15-ąją vykusį istorinį Žalgirio mūšį aprašančiuose istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima Lietuvos karių mūšyje naudojama raudona vėliava su Gediminaičių stulpais. Būtent šios vėliavos pavyzdžiu buvo sukurta ir 2005 m. patvirtinta dabartinė Sausumos pajėgų vėliava. 

„Sausumos pajėgų vėliava kaip simbolis liudija garbingą mūsų kariuomenės praeitį ir kariuomenės tradicijų tęstinumą“, – pabrėžė Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. A. Leika.

Sausumos pajėgų dieną prie pajėgų štabo Vilniuje bus iškilmingai keliama Sausumos pajėgų vėliava, dainuojamos žygio dainos, pagerbiami Laisvės kovų dalyviai ir tarnyboje žuvę tarpukario iš šių dienų Lietuvos kariuomenės kariai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min