Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 27d. 20:30

Kasmetinis vairuotojų siaubas – duobės gatvėse

Kol kas gatvių duobės lopomos tik šaltu asfaltu.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kol kas gatvių duobės lopomos tik šaltu asfaltu.

Staiga atšilus orams vairuotojai buvo priversti prisiminti dar vieną Vilniaus gatvių siaubą – duobes. Nors kelininkai tvirtina jas lopantys šaltu asfaltu, toks lopymas – trumpalaikis ir neefektyvus, todėl labiausiai saugotis teks patiems vairuotojams.

Kasmet artėjant pavasariui, kai orai tai atšyla, tai atšąla, gatvėse ir keliuose vėl padaugėja duobių. Dažniausiai jos atsiveria tose pačiose vietose, kaip buvo ir ankstesniais metais, nes besikeičiant orams duobės „pradeda sproginėti kaip plombos“. Taip tvirtina Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas.

„Kur yra asfalto įtrūkimai, ten prisigeria vandens. Šaltis paspaudžia ir duobė pokšt ir iššoka. Bet jau nuo praeitos savaitės tvarkome jas šaltu asfaltu“, – aiškino A.Mikalauskas.

Kelininkai stengiasi lopyti visas didesnes duobes. Jeigu duobės gylis siekia 5 centimetrus, ją stengiamasi kuo greičiau užtaisyti.

„Skundų iš vairuotojų dar nėra labai daug, tačiau vis gaunama pranešimų, kad vienoje ar kitoje miesto vietoje atsivėrė duobė. Bet kadangi žiemą asfaltbetonio gamyklos nedirba, esame priversti duobes lopyti šaltu asfaltu, o tai blogas reikalas, ūkininkas taip nedarytų. Bet ką padarysi... Tai laikinas dalykas, tikimės, gal išlaikys iki gegužės pabaigos, kai pradės dirbti gamyklos ir duobes bus galima asfaltuoti normaliai“, – kalbėjo A.Mikalauskas.

Asfaltbetonio gamyklos pradeda asfaltą gaminti orams gerokai atšilus, kai oro temperatūra siekia apie 10 laipsnių šilumos.

Anot A.Mikalausko, kol kas galima pasidžiaugti nebent tuo, kad daugiausia duobių atsivėrė ne pagrindinėse miesto gatvėse, o kvartalinėse gatvėse, įvažiavimuose į kiemus ir pačiuose kiemuose. Ypač sudėtinga situacija miegamuosiuose rajonuose – Žirmūnuose, Lazdynuose, Karoliniškėse, Justiniškėse.

Kiek iš viso šiemet bus numatyta kelių remontui Vilniaus mieste pinigų, dar nėra žinoma. Anot A.Mikalausko, kovo mėnesį paaiškės, kiek miestas lėšų gaus iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Kol kas nėra net preliminarių skaičių, todėl nenumatyta ir kokioms gatvėms bus skirtas išskirtinis dėmesys.

Kol kelininkai tik laikinai tegali aplopyti miesto gatvėse atsivėrusias duobes, labiau saugotis reikėtų patiems vairuotojams. Patariama lėtinti važinėjimo greitį, vengti staigių judesių ir važinėti taip, kaip paprastai važinėjama, kai gatves padengia sniegas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min