Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauną okupavo sijonuotų vyrų armija (nuotraukos)

Škotai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Škotai Kaune.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Tūkstančiai Škotijos futbolo rinktinės sirgalių, šiandien užplūsiančių miesto gatves, kauniečiams kelia dvejopus jausmus – policijos pareigūnai kruopščiai rengiasi į alkoholį nespjaunančių užsieniečių šėlionėms, o verslininkai škotų laukia išskėstomis rankomis.

Šį vakarą S.Dariaus ir S.Girėno stadione vyksianti Lietuvos ir Škotijos nacionalinių futbolo rinktinių dvikova į Kauną sutrauks daugiau nei 3 tūkst. sirgalių iš Britanijos salyno. Jau užvakar į Kauną pradėję rinktis škotai čia lankosi nebe pirmą kartą – savo šalies rinktinę į daugelį jos išvykų lydintys sirgaliai laikinojoje sostinėje jau spėjo pagarsėti pomėgiu audringai švęsti bei įpročiu visuomet dėvėti nacionalinį drabužį kiltą.

Draugiški ir nekonfliktiški

Dar nepasirodę Kaune, Škotijos rinktinės sirgaliai čia spėjo sukelti gausybę kalbų bei aistrų. Šeštadienio vakarą bei naktį turėjęs vykti renginys „Kauno naktys: kultūra ir aš“ buvo atšauktas baiminantis galimai siautėsiančių škotų. Šį sprendimą priėmę savivaldybės atstovai aiškino, jog miesto policijos pareigūnams būtų buvę sudėtinga užtikrinti viešąją tvarką.

Toks valdininkų sprendimas nustebino miesto centre dirbančius verslininkus, kurie tikino, jog Škotijos rinktinės sirgaliai yra itin draugiški ir niekam nekelia problemų. „Niekada su jais nesame turėję jokių problemų. Jie sėdi bare, geria alų ir niekam nekelia problemų. Jeigu ir kyla kažkokių nesusipratimų, tai kažin ar ne dėl mūsų miestiečių kaltės, kurie savo elgesiu iššaukia adekvačius škotų veiksmus“, – svarstė svečių iš Didžiosios Britanijos jau užvakar sulaukusio viešbučio „Kaunas“ direktorius Šarūnas Mereckas, pabrėžęs, jog škotai pasižymi pomėgiu baruose plačiai atverti pinigines.

Nuvylė valdininkų sprendimas

Laisvės alėjoje įsikūrusio baro „Džem'pub“ vadybininkas Giedrius Ibianskas tikino, jog nedidelės škotų grupelės į barą užsuka jau kelintą vakarą iš eilės. Anot pašnekovo, visas Kauno centras jau jaučia svečių iš Škotijos sukeltą pagyvėjimą.

„Baruose škotai išleidžia bent kelis kartus daugiau pinigų nei statistinis lietuvis, – pagrindinį Škotijos rinktinės sirgalių „privalumą“ įvardino G.Ibianskas, kuriam bare apsilankę užsieniečiai tvirtino Kaune liksiantys iki pat sekmadienio. – Tik gaila, kad „Kauno naktis“ nukėlė dėl baimės, jog čia bus kažkokių neramumų. Manau, kad tai buvo kvailas sprendimas. Būtume škotų akyse pasirodę kur kas geriau, o ir jie čia būtų išleidę daugiau pinigų.“

Ragino nevadinti girtuokliais

Policijos pareigūnų pajėgas škotų vizitui ruošiantis laikinasis Kauno policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Virginijus Petraitis bandė raminti šėlti baruose mėgstančių užsieniečių kompanijos besibaiminančius kauniečius. Tiesa, pareigūnas neslėpė, jog daugiau nei trijų tūkstančių škotų antplūdžiui policija ruošėsi itin kruopščiai ir atsakingai. „Nereikėtų jų vadinti girtuokliai ar nepataisomais žmonėmis. Jie yra žmonės kaip žmonės. Taip, mes žinome, kad jie yra mėgėjai pasėdėti  baruose bei tai, kad alkoholio jie nevengia. Tačiau jie taikūs, neagresyvūs žmonės“, – tvirtino V.Petraitis.

Chuliganų nebus

Ruošdamiesi škotų vizitui, Kauno policijos vadovus naudojosi kolegų iš Didžiosios Britanijos konsultacijomis. Pastarieji kauniečius patikino, jog į laikinąją sostinę neturėtų atvykti nė vieno vadinamojo futbolo chuligano, kuris būtų įtrauktas į juoduosius policijos sąrašus. „Su Didžiosios Britanijos ambasados pagalba Škotijos sirgaliams perdavėme žinią, jog Lietuvos įstatymai draudžia alų gerti viešose vietose. Be to, sirgalius informavome, kad kiltų kilnojimas Lietuvoje nėra toleruojamas“, – teigė Viešosios tvarkos valdybai šiuo metu vadovaujantis pareigūnas.

V.Petraitis pasakojo, jog nemažai pagalbos tikimasi iš jaunų pareigūnų bei policijos rėmėjų, gerai mokančių anglų kalbą. „Bet kokiu atveju, žmonėms baimintis nėra pagrindo“, – patikino pareigūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min