Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauną pradžiugino plūstelėję turistai

Nors vokiečiai jau ne pirmus metus yra dažniausiai Kaune besilankantys turistai, juos sparčiai vejasi vis dažniau į laikinąją sostinę užsukantys ispanai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nors vokiečiai jau ne pirmus metus yra dažniausiai Kaune besilankantys turistai, juos sparčiai vejasi vis dažniau į laikinąją sostinę užsukantys ispanai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nors oficialus turizmo sezonas laikinojoje sostinėje dar net nėra paskelbtas, šiais metais Kaune jau apsilankiusius svečius iš užsienio skaičiuojantys Turizmo informacijos centro darbuotojai artėja prie įspūdingos 20 tūkst. ribos.

„Turistų pagyvėjimą pradėjome justi jau nuo balandžio vidurio. Kiekvieną dieną turistų sulaukiame vis daugiau ir daugiau. Matyt, įtaką daro ir tai, jog orai tapo šiltesni, ir miestas jau žalias“, – kalbėjo Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) Atvykstamojo turizmo vadovė Inga Pažereckaitė.

Anot pašnekovės, absoliuti dauguma turistų pirmiausia puola apžiūrėti lankomiausių Kauno vietų – bažnyčių, muziejų, fortų, parkų bei kitų gražių gamtos kampelių. Vakarais dažnas turistas susigundo išbandyti naktines laikinosios sostinės pramogas. Prieš kelerius metus linksmybių ištroškusiems svečiams iš užsienio TIC darbuotojai jų galėdavo pasiūlyti nebent savaitgaliais. Tačiau dabar, pasak I.Pažereckaitės, situacija yra kur kas geresnė.

Turistų pagyvėjimą pradėjome justi jau nuo balandžio vidurio. Kiekvieną dieną turistų sulaukiame vis daugiau ir daugiau. Matyt, įtaką daro ir tai, jog orai tapo šiltesni, ir miestas jau žalias, – kalbėjo I.Pažereckaitė.

„Jeigu tai yra jauni žmonės, jie labai mėgsta užsukti į ir darbo dienomis veikiantį „Džem‘Pub’ą“, pastaruoju metu Kaune atsidarė net keli kokteilių barai. Tad dabar linksmybių norintiems turistams tikrai turime ką pasiūlyti net ir savaitės viduryje“, – tvirtino TIC atstovė.

Jau keletą metų vokiečiai niekam neužleidžia dažniausiai Kaune besilankančių turistų vardo. Tačiau, anot I.Pažereckaitės, veikiausiai dėl Barselonoje veikiančio Lietuvos turizmo informacijos centro aktyvios veiklos laikinojoje sostinėje vis dažniau galima išvysti ir turistų iš Ispanijos.

„Gal dėl centro veiklos, gal ir dėl dažnai šioje šalyje organizuojamų parodų, kuriose dalyvauja ir Lietuva, o gal ir dėl iš lūpų į lūpas sklindančių gerų kalbų pas mus atvažiuoja vis daugiau ispanų. Gali būti, kad jau kitais metais skaičiumi jie susilygins su vokiečiais ar netgi juos pralenks. Aišku, į Kauną užsuka daug turistų ir iš kitų šalių – Italijos, Lenkijos, Estijos, Šveicarijos“, – vardino pašnekovė.

Kempingas pasikeitė neatpažįstamai

Automobiliais, nameliais ant ratų, dviračiais ar kitu transportu į Kauną atvykstančius turistus praėjusiais metais pradėjęs veikti laikinosios sostinės kempingas šįmet pasitiks neatpažįstamai pasikeitęs. Kempingo teritoriją nuo judrios ir intensyvios Jonavos gatvės jau skiria 1,7 m aukščio tujų gyvatvorė. Šiandien darbininkai ketina baigti 7 metrų aukščio reklaminio stendo įrengimo darbus. Visą parą šviesianti reklama, kuri matysis ir nuo netoliese esančios magistralės, pro šalį važiuojančius turistus kvies užsukti į kempingą. Čia laikinosios sostinės svečiai ne tik galės saugiai pasistatyti savo namelį ant ratų, tačiau ir turės galimybę nakvoti šešiaviečiuose nameliuose, aprūpintuose elektra, šiltu vandeniu, sanitariniais mazgais bei minkštomis lovomis. Čia pat turistai galės išsinuomoti ir palapines, čiužinius bei patalynę. Turistų patogumui kempinge įrengta krepšinio aikštelė bei 40 kv. m ploto baseinas.

„Labai rimtai planuojame kempingo teritorijoje įkurti TIC filialą. Šiam reikalui jau skirtos patalpos, dabar tereikia miesto vadovų sprendimo dėl papildomo etato, – paaiškino kempingą valdančios savivaldybės įmonės „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius Algimantas Puidokas. – Visa tai mums pavyko padaryti net ir su labai kuklia miesto savivaldybės parama. Labai padėjo rėmėjai, įvairios organizacijos, kurios padarė dideles nuolaidas arba dirbo visai dykai“.

Vilioja mažomis kainomis

Nors šiais metais Kauno kempingas kol kas sulaukė tik poros namelių ant ratų, didesnio svečių antplūdžio laukiama jau gegužės pabaigoje – tuomet į laikinąją sostinę iš Vokietijos su 11 namelių ant ratų atvyks didžiulė turistų grupė.

„Šiuo metu pagrindiniu tikslu laikome viešąją funkciją. Miesto įvaizdis dabar yra pats svarbiausias, – turėdamas omenyje palyginus mažas kempingo paslaugų kainas, kalbėjo A.Puidokas. – Šiandien pinigų, kurie bent jau atpirktų kempingo išlaikymo išlaidas, neuždirbsi. Mus svarbiau, sulaukti kuo svečių, kad kuo daugiau žmonių apie mus sužinotų. Visų pirma reikia tapti patraukliu traukos centru ir tik po to galbūt galėsime pagalvoti ir apie didesnes kainas“.

Pernai kempingas sulaukė virš 1,2 tūkst. turistų. Šioje vietoje praėjusiais metais apsilankė beveik 400 namelių ant ratų.

Kempingo paslaugų kainos (parai)

Šešiaviečio namelio nuoma – 96 Lt.
Namelio ant ratų (kemperio) stovėjimas (įskaičiuojant naudojimąsi elektra, šaltu ir karštu vandeniu bei dušu) – 24 Lt.
Bilietas vienam suaugusiam kemperio gyventojui – 10 Lt
Bilietas vienam kemperio gyventojui iki 13 metų – 5 Lt
Vieta palapinei (turint savo) – 5 Lt
Palapinės nuoma – 10 Lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min