Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 5d. 06:17

Kauną stebės akylos tvarkdarių akys

Šiuo metu Kauno savivaldybės specialistai rengiasi specialiais atributais patobulinti kelis automobilius, kuriuos naudos naujieji tvarkdariai.
Eriko Ovčarenkos/dienraščio „15minučių“ nuotr. / Šiuo metu Kauno savivaldybės specialistai rengiasi specialiais atributais patobulinti kelis automobilius, kuriuos naudos naujieji tvarkdariai.

Savo augintinių neprižiūrinčių ar šiukšlinančių bei triukšmaujančių kauniečių, nelegalių lauko reklamų savininkų bei kitų pažeidėjų laukia nelengvi laikai – netrukus po savivaldybės stogu įsikursiantys tvarkos sergėtojai visus taisyklių nepaisančius miestiečius „apdovanos“ baudomis.

Kauno miesto savivaldybė, sekdama Vilniaus ir Panevėžio pavyzdžiu, ketina įsteigti kelis viešąją tvarką mieste prižiūrėsiančių specialistų etatus. Kauno miesto taryba yra patvirtinusi gausybę įvairių taisyklių aprašų, tokių kaip Gyvūnų auginimo ir laikymo, Išorinės reklamos, Tvarkymo ir švaros bei kitų. Tačiau mieste dirbantys policininkai dėl pajėgų stygiaus ne visada spėja užfiksuoti minėtų taisyklių pažeidimus ir nubausti pažeidėjus. Būtent šias funkcijas ir atliks naujai kuriamas savivaldybės Viešosios tvarkos poskyris.

„Jo nauda aš net neabejoju, nes kitų Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos miestų patirtis rodo, jog tokių tarnautojų poreikis akivaizdus. Juk smulkiems viešosios tvarkos pažeidimams nagrinėti policijos pajėgų tikrai neužtenka“, – tvirtino miesto meras Andrius Kupčinskas.

Planuojama, jog Viešosios tvarkos poskyris savo darbą pradės jau kovo 2-ą. Iki tol konkurso būdu bus išrinktas šio poskyrio vedėjas bei paskirti 2 arba 3 darbuotojai. „Naujų žmonių mums nereikės, nes vykdant savivaldybės administracijos struktūros reorganizaciją, pereiti į šį poskyrį bus pasiūlyta dabar kitas pareigas savivaldybėje užimantiems darbuotojams, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius, nesutikęs atskleisti tų darbuotojų, kuriems bus siūlomos naujosios pareigos, pavardžių. – Naujojo poskyrio darbuotojai turės būti geri vadybininkai ir puikiai išmanyti teisės aktus, nors aukštojo teisinio išsilavinimo mes nereikalausime“.

Jo nauda aš net neabejoju, nes kitų Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos miestų patirtis rodo, jog tokių tarnautojų poreikis akivaizdus, – tvirtino miesto meras.

Dar praeitais metais Kauno miesto tarybos sprendimu patvirtinta savivaldybės administracijos reorganizacija bus įgyvendinta šių metų birželio mėnesio pradžioje. Tuomet planuojama vietoj Viešosios tvarkos poskyrio įkurti jau atskirą skyrių ir jame įdarbinti daugiau specialistų.

Planuojama, jog jie aktyviai bendradarbiaus su 11-os miesto seniūnijų aplinkosaugininkais. „Viešosios tvarkos specialistai vilkės šiek tiek panašias į policininkų uniformas. Šiuo metu jas kuria mūsų dizaineris. Naujajam skyriui iš savo rezervų skirsime 3-4 automobilius, kurie turės švyturėlius ir bus pažymėti specialiaisiais ženklais“, – pasakojo Z.Abramavičius.

Savivaldybės policijos užuomazgos

Dalis skyriaus darbuotojų dirbs pačioje savivaldybėje, budės prie modernios informacinės sistemos, priiminės gyventojų skambučius ir duos nurodymus gatvėse dirbantiems specialistams. Be to, susidarius komplikuotoms situacijoms, jie nedelsiant kreipsis į policiją, greitąją pagalbą ar ugniagesius. Tikimasi, jog viešąja miesto tvarka besirūpinantys savivaldybės darbuotojai dirbs keliomis pamainomis. Naujieji miesto tvarkdariai, užfiksavę pažeidimą, surašys Administracinių teisės pažeidimų protokolą. Jis keliaus į Administracinę komisiją, kuri ir nustatys skiriamos baudos dydį. Nors Kauno vadovai ir norėtų, jog Viešosios tvarkos skyriaus specialistai galėtų įvykio vietoje nubausti pažeidėją, to daryti kol kas neleidžia šalies įstatymai.

„Naujieji specialistai atliks daug funkcijų. Dabar žmonės savivaldybei skundžiasi dėl daugelio dalykų: dėl duobių gatvėse, nešvaros, šiukšlių, šunų vedžiojimo, netvarkingų paplūdimių ir parkų, prekybos alkoholiu pažeidimų, nelegalių reklamų. Šiais ir kitais dalykais ir užsiims viešosios tvarkos specialistai“, – aiškino Z.Abramavičius.

Kalbėdamas apie planus įkurti municipalinę policiją, valdininkas užsiminė, jog tai yra netolimos ateities vizija. „Tai, ką mes darome dabar, yra tik savivaldybės policijos užuomazgos. Žiūrėsime, kaip mums seksis iš pradžių ir mąstysime apie ateitį. Tačiau aš manau, kad tai tikrai pasiteisins“, – buvo įsitikinęs Z.Abramavičius, pabrėžęs, jog artimiausias gerai dirbančios municipalinės policijos pavyzdys yra Rygoje, kur dirba keli šimtai savivaldybės pareigūnų.

Seks sostinės pavyzdžiu

Ir meras A.Kupčinskas, ir Z.Abramavičius pripažino, jog kuriant Viešosios tvarkos skyrių Kaune, jiems labai pravers Vilniaus pavyzdys. Sostinėje viešąja tvarka savivaldybės darbuotojai pradėjo rūpintis praėjusių metų rugpjūčio mėnesio pradžioje. Iš pradžių trumpuoju numeriu vilniečiai į Viešosios tvarkos skyrių per savaitę kreipdavosi po 40-50 kartų. Pastaruoju metu šis skaičius išaugo beveik iki 100. Šiuo metu Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje iš viso dirba 17 specialistų. Iki šių metų pabaigos planuojama šį skaičių padidinti iki 28.

„Mes turime budėtojų dalį ir turime po miestą važinėjančius 3 ekipažus, kurių skaičius iki metų pabaigos turėtų išaugti iki 6. Dirbame dviem pamainomis. Pirmoji dirba nuo 6 iki 15 val., o antroji – nuo 15 iki 22 val. Tuo tarpu savaitgaliais dirbame iki 2 val. nakties, – pasakojo Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Ramanauskas. – Reikalavimai šio skyriaus darbuotojams yra labai aukšti. Mes priimame tik turinčius aukštąjį juridinį arba socialinį išsilavinimą turinčius žmones, kurie turi būti išlaikę valstybės tarnybos egzaminą“.

Anot R.Ramanausko, viešąją tvarką mieste prižiūrinčius specialistus vilniečiai gerbia ir, iškilus bėdai, nedvejodami jiems skambina. „Šio skyriaus įkūrimas pasiteisino. Nes iki tol policija nereaguodavo į smulkius iškvietimus. O dabar atsikėlei iš ryto, pamatei, kad kaimynas prišiukšlino, paskambinai trumpuoju numeriu, atvažiavo mūsų darbuotojas, išsiaiškino pažeidėją, surašė protokolą ir tvarka“, – vaizdingai aiškino sostinės valdininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min