TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas jau pasirengęs pradėti šildymo sezoną

Namų administratoriams nepakankamai gerai vykdant savo pareigas, vieni daugiabučių gyventojai priversti šildytis papildomomis priemonėmis, o kiti – atlapoti langus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kol kas tik vienas Kauno daugiabutis paprašė anksčiau pradėti šildyti. Kitų gyventojai dar tikisi šiltesnių orų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą savo darbo dieną naujoji Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorė Edita Gudišauskienė sušaukė pasitarimą ir aptarė miesto pasirengimo naujam šildymo sezonui klausimus.

„Mūsų skyriaus telefonai netyla, nuolat sulaukiame skambučių iš ikimokyklinių įstaigų, kurios prašo pradėti šildyti darželius, lopšelius. Visos miesto ikimokyklinės įstaigos jau yra pasiruošusios pradėti šildymo sezoną“, – tikino Švietimo ir kultūros įstaigų ūkio ir finansų skyriaus vedėjas Valentas Ražanskas.

Kaip teigė gyvenamuosius namus administruojančių bendrovių vadovai, beveik visuose Kauno miesto daugiabučiuose šildymo sistemos parengtos naujam šildymo sezonui. Primenama, kad nesvarbu, ar  paskelbta šildymo sezono pradžia, daugiabučių namų gyventojai turi teisę patys nuspręsti dėl  pastatų šildymo pradžios. Tai jie turi pranešti šilumos tiekėjui. Daugiabučių gyvenamųjų namų patalpos gali būti pradėtos šildyti ir vėliau, jei tam pritaria dauguma gyvenamojo namo dalininkų.

Kaune iki spalio 4-osios tik vienas gyvenamasis namas pageidavo, kad būtų įjungtas šildymas, tai ir atlikta. Kauniečiai neskuba su prašymais, tikėdamiesi, kad oras dar šiek tiek atšils ir šildymo sezoną bus galima pradėti vėliau.

Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja šildymo sezoną pradėti tuomet, kai pastarąsias tris dienas vidutinė paros temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių. Spalio 1 dieną temperatūra buvo 5,6 laipsnio šilumos, spalio 2-ąją – 6,5, o spalio 3-iąją – 9,1 laipsnio šilumos.

Jeigu bus nuspręsta pradėti šildymo sezoną Kaune, šildymo sistemų prižiūrėtojai šildymo sistemas turėtų paleisti per 5 kalendorines dienas nuo šildymo įjungimo pradžios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min