Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 6d. 12:37

Kaunas Kalėdas pratęsė iki vasario, Vilnius ragina skubėti pasigrožėti egle

Šventinis Vilnius
Alfredo Pliadžio nuotr. / Šventinis Vilnius

Kauno miesto savivaldybė sprendimą, kada nupuošti pagrindinę miesto eglę, atidavė į kauniečių rankas. Ir pastarieji nusprendė – Kalėdos antrajame Lietuvos mieste tęsis iki vasario. Vilnius šventinį laikotarpį pabaigia tradiciškai, po Trijų Karalių ir stačiatikių Kalėdų, todėl jau pirmadienį eglės Katedros aikštėje ir kalėdinio traukinuko nebebus.

Svarstant, kada nupuošti pagrindinę Kauno miesto eglę, sprendimo teisė buvo atiduota į kauniečių rankas, pranešime spaudai informavo Kauno miesto savivaldybė, pasak kurios, socialiniame tinkle „Facebook“ surengtoje apklausoje daugiausiai pasisakiusiųjų buvo už tai, jog tiek eglė, tiek visos šventinės instaliacijos miestą puoštų iki sausio 31 dienos.

„Šventiniai papuošimai yra skirti miestiečiams, todėl pagalvojome – kodėl gi jiems patiems nenusprendus, kada nupuošti eglutę ir nuimti šventinius papuošimus“, – pasakojo vicemeras Povilas Mačiulis.

Apklausa vyko vos vieną dieną, nuo ketvirtadienio, o penktadienio rytą buvo užfiksuoti galutiniai apklausos rezultatai: kauniečiai Kalėdų egle bei kalėdiniais miesto papuošimais galės džiaugtis iki sausio 31 dienos.

Rotušės aikštėje stovinčios 16 metrų aukščio eglės viršutinė dalis yra sudaryta iš keturiasdešimties gyvų eglučių. Apatinėje eglės dalyje įrengta konstrukcija, kuri iš lėto sukasi, leisdama ant jos saugiai užlipti ir nulipti. Vaikams įrengta dvylika medinių arkliukų, o suaugusieji gali įsikurti ant kėdučių, suoliukų ir kitų meninių akcentų, kurie taip pat įrengti ant besisukančios platformos. Ratu eglutės karuselė apsisuka per maždaug 20 minučių.

Vilnius kalėdinį laikotarpį mieste baigia tradiciškai – po Trijų Karalių ir stačiatikių Kalėdų. Penktadienį miestiečiai ir sostinės svečiai paraginti suskubti pasigrožėti Kalėdų egle ir pasigrožėti kalėdiniu traukinuku, nes visa tai padaryti galima tik iki sausio 9 dienos.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno Kalėdų eglė
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno Kalėdų eglė

„Sekmadienio vakarą eglę gaubiančios skraistės lemputės užges, o sausio 9–11 d. vyks eglės demontavimo darbai. Iki tol savivaldybė kviečia vilniečius ir miesto svečius pasidžiaugti įspūdinga egle, pasivažinėti Kalėdų traukinuku, o sausio 7 d. 16 val. drauge su Vilniaus rusų bendruomene ir stačiatikių tradicijų puoselėtojais sutikti stačiatikių Kalėdas prie eglutės. Penktadienį, 16.30 val., prasidės iškilmingos teatralizuotos Trijų Karalių eitynės Vilniaus senamiesčio gatvėmis iki Katedros aikštėje esančios prakartėlės, o 18 val. visi vilniečiai ir miesto svečiai laukiami tradiciniame renginyje visai šeimai Mokytojų namų kiemelyje „Lik sveika, Kalėdų eglute“, – teigiama Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai.

Ar tiek laiko miestiečiams užteks, kad visi norintys pamatytų eglę ir išmėgintų traukinuką, nežinia, nes praeitų metų pabaigoje, prieš pat Naujuosius, uždarę kalėdinį miestelį, Vilniaus savivaldybės atstovai sulaukė didelio nepasitenkinimo. Nors daugybėje miestų kalėdinės mugės veikia tik iki Kūčių, vilniečiai norėjo ją matyti ir per Naujuosius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min