Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas rengiasi iškilmingai paminėti muziejų metus ir Maironio jubiliejų

Maironis
Muziejaus nuotr. / Maironio namas Kaune, dabar virtęs muziejumi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu ateinantieji – 2012-ieji metai – muziejų ir Maironio metai. Kitais metais tautos dvasios žadintojui Maironiui sukanka 150 metų ir 80 metų nuo poeto mirties. Birželio 30 dieną Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko pasitarimas dėl pasirengimo Maironio jubiliejui.

„Kaunas – muziejų miestas, čia yra Maironio lietuvių literatūros muziejus, todėl mūsų miestas turi stipriai pasirodyti ateinančiais metais“, – sakė mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė pabrėžė, kad apsispręsti, kokie renginiai ir kada vyks, reikia jau dabar.

„Mums reikia nuspręsti, kokios paramos prašome ir iki pirmadienio elektroniniu paštu paraiškas pateikti respublikinei Lituanistikos komisijai“, kurios pirmininkas LR Seimo Pirmininkės pavaduotojas Česlovas Stankevičius“, – sakė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė.

Renginių, skirtų Maironio jubiliejui, pradžia – bus iškilmingos Mišios Katedroje birželio 28 dieną, 18 val., nes Maironis pageidavo, kad jo mirties dieną būtų aukojamos Mišios. 

Po to Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyks iškilmingas minėjimas, literatūros ir muzikos valanda.

Visi pasitarimo dalyviai siūlė ir tarėsi dėl kitų renginių Kaune bei Lietuvoje. Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas informavo, kad aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis pastatys spektaklį pagal Maironio kūrinius „Kęstučio mirtis“, „Vytautas pas kryžiuočius“ ir „Vytautas karalius“. Šis spektaklis bus parodytas Pažaislio muzikos festivalio metu.

„Teatro projektų“ vadovas Petras Venslovas su aktoriais ir „Varpelio“ choristais parengs poezijos, muzikos ir publicistikos programą. Ją bus galima rodyti ištisus metus visoje Lietuvoje. Bus kreiptasi į aukštųjų mokyklų vadovus dėl renginio studentams universitetuose.

Kunigų seminarija pažadėjo parengti pranešimą apie Maironio, pavyzdingo kunigo, veiklą.

Kauno regiono turizmo informacijos centras parengs ekskursiją pėstiesiems „Maironio pėdsakai Kaune“. Ekskursija galėtų prasidėti Maironio gatvėje arba Vytauto didžiojo universitete, nes Maironis buvo universiteto profesorius. Po to ekskursantai keliautų į Valstybinį muzikinį teatrą, kuriame Maironis lankėsi, čia buvo statomi jo kūriniai, paskui vyktų į Katedrą, kur Maironis klebonavo, čia jis palaidotas, užsuktų į kunigų seminariją, Maironio namus – muziejų, J. Tumo – Vaižganto namą – muziejų, kur vyko kunigų juodosios vakarienės, aplankytų namą, kuriame buvo ligoninė, čia Maironis mirė. Siūloma parengti ekskursiją „Maironio kelias per Lietuvą“.

Renginiai – visus metus

Maironio lietuvių literatūros muziejus mokinių ir suaugusiųjų ekskursijas priims nuo 2011 m. rugsėjo ir visus 2012 –uosius metus. Čia bus parengta solidi paroda. Muziejus turi gražų leidinį apie Maironio muziejų, išleistas garso įrašų diskas.

Spalio mėnesį muziejuje vyks tradicinis jaunųjų skaitovų konkursas, kuriame mokiniai skaitys vieną Maironio eilėraštį ir vieną – kito poeto.

„Šiame konkurse jaunuoliai noriai dalyvauja, susitinka su aktoriais, diskutuoja. Čia jiems įteikiami apdovanojimai“, – sakė direktorė A. Ruseckaitė. 

Gegužės pabaigoje Poezijos pavasario metu bus įteikta Maironio literatūros premija. Lėšas poezijos pavasario laureatui skiria Kauno miesto savivaldybė.

Maironio gimnazija balandžio mėnesį surengs mokinių tiriamųjų darbų konferenciją „Maironis Kaune“, o spalio mėnesį – tradicinį visos Lietuvos maironiečių sambūrį Kaune.

Bus kreiptasi į dailininkų sąjungą, kad būtų surengtas pleneras. Tikimasi, kad ir jauni, ir pripažinti dailininkai galėtų tapyti Maironio portretą iš nuotraukų.

Siūlyta pabandyti surengti ir tarptautinę konferenciją, į ją būtų kviečiami atstovai iš Rusijos, Sankt Peterburgo miesto ir iš Šveicarijos. Baigiamąjį Maironio jubiliejaus minėjimą siūloma surengti ir Vilniuje. 

Lapkričio pradžioje Kaune, Muzikiniame teatre, vyks baigiamasis Maironio jubiliejaus minėjimas. Jo globėja bus kviečiama tapti Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Baigiamasis renginys bus labai solidus. Čia pakviesime dalyvauti pačius žymiausius atlikėjus, skabės Maironio kūriniai, dainuos Kauno valstybinis choras, kuris jau dabar turi programą, skirtą Maironiui ir kompozitoriui Juozui Naujaliui. Šiuos du menininkus siejo artima kūrybinė draugystė.

„Šiandien vyko solidus pasitarimas, todėl tikiu, kad didžiojo poeto jubiliejų paminėsime gražiai, iškilmingai ir kūrybingai. Maironis turi pasilikti kiekvieno jauno ir solidaus žmogaus širdyje. To jis tikrai nusipelnė“, – sakė mero pavaduotojas P.Mačiulis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min