Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 21d. 22:28

Kaunas ruošiasi neeilinei vasarai

Kaunas iš viršaus
Karolinos Stažytės nuotr. / Kaunas iš viršaus

Vilniaus oro uosto srautai – pakeliui į Kauną. Išbandymą turistais miestas tikisi išlaikyti nemokamomis iniciatyvomis. Viena tokių – „Kaunas buddy“.

Kauno oro uoste vyksta pasiruošimas didesniam keleivių srautui: rekonstruojamas peronas ir keleivių terminalas, plečiamos automobilių stovėjimo aikštelės. Taip pat statomi du papildomi laikini keleivių terminalai, skirti atvykstantiems ir išvykstantiems į Šengeno sutarties šalis. Visą mėnesį – nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio – skrydžiai iš sostinės bus perkelti į Kauno oro uostą.

„Ši vasara ypatingai intensyvi, su įvairiausiais tarptautiniais renginiais: NATO pratybos, dėl kurių Kaune yra apsistoję 1200 kariškių, pasaulio lietuvių žaidynės bei kiti renginiai“, – vardija viešosios įstaigos „Kaunas IN“ Turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

Iniciatyvūs kauniečiai į miestą atvykusiems svečiams pasiūlys nemokamų paslaugų, kurios leis greičiau pažinti miestą. Viena tokių – „Kaunas buddy“.

Savanoriai užsieniečiams siūlys nemokamai susipažinti su miestu. Idėjos autorė Vytauto Didžiojo universiteto studentė Kamilė Stepankevičiūtė mano, kad miestą pažinti lengviau, jeigu jame turi draugą.

Merginai idėja kilo dirbant banko skyriuje Kauno oro uoste. Ten turistai dažnai ateidavo ne tik keisti valiutos, bet ir sužinoti informacijos.

„Kartą iš Kopenhagos atskridę jaunuoliai pasiteiravo, kaip pasiekti miestą, pasakiau autobusą bei bilieto kainą, jie buvo sužavėti kainos, o aš džiaugiausi, kad galėjau padėti. Tada kilo mintis, kad ne viską galima rasti internete, o ir gidai tik atvykus negali iš karto padėti, taip kilo mintis, kad atvykęs turistas galėtų turėti vietinį draugą. Taip atsirado „Kaunas buddy“, – pasakoja K.Stepankevičiūtė.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min