Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 7d. 15:15

Kaunas ruošiasi žiemai

Gatvių valymo technika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gatvių valymo technika

Nors šįmet žiema į Lietuvą dar neskuba, bendrovė „Kauno švara“ jau yra pasiruošusi šaltajam metų sezonui. Sniego valymo mašinos, barstytuvai ir kita technika į miesto gatves išvažiuos iškritus pirmajam sniegui.

„Žiema miesto tikrai neužklups netikėtai. Mūsų bendrovė visiškai pasiruošusi artėjančiam darbymečiui. Turime druskos atsargų ir technikos: 12 mašinų sniegui nuo gatvių valyti, 9 barstytuvus šlapios druskos mišiniui, 1 agregatą smėlio-druskos mišiniui barstyti (juo barstomos įkalnės), 9 traktorius šaligatviams ir aikštėms valyti, 2 frontalinius sniego krautuvus ir 1 transporterinį sniego krautuvą“, – teigė bendrovės „Kauno švara“ generalinis direktorius Dalius Tumynas.

Dalius Tumynas
Dalius Tumynas

Šiuo metu įmonės sandėliuose yra 1400 tonų druskos, 846 tonų smėlio-druskos mišinio. Mechanizuotam valymui ir barstymui pasirengusi 36 žmonių komanda. Pasak D.Tumyno, kai ant miesto gatvių esančio sniego storis neviršija 5 cm, gatvės būna barstomos. Tuo tarpu jei sniego iškrenta daugiau, gatvės būna barstomos ir valomos.

Bendrovė „Kauno švara„ pasiruošusi ne tik gatvių valymo ir barstymo, bet ir avarinių duobių tvarkymo darbams. Tam naudojamas šaltasis asfaltas. Taip pat gatvėse bus galima išvysti naujus kelio ženklus, kurie perspės vairuotojus, kad šie tvarkomuose ruožuose laikytųsi saugaus 30 km/h greičio ir būtų atidūs.

„Matydamas paruoštą techniką tikiu, kad šiemet žiema Kauno neužklups netikėtai. Gerai, kad bendrovė į savo veiklą žiūri atsakingai, plečia savo techninę bazę ir ieško vidinių resursų tam, kad gatvių barstymo ir valymo paslaugos Kauno miesto savivaldybei nepabrangtų“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Kaune valomos ir barstomos 196 gatvės. Valomų gatvių plotas siekia daugiau nei 3 milijonus kvadratinių metrų. Prioritetas bus skiriamas magistralinėms gatvėms, kuriomis važiuoja viešasis transportas. Šios gatvės bus nuolat barstomos ir valomos. Kitos gatvės bus valomos ir barstomos pagal atskirus savivaldybės užsakymus.

Atsiradus avarinei situacijai, kauniečiai apie tai gali pranešti miesto avarinei tarnybai nemokamu telefonu 8 800 00111.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min