Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 26d. 14:04

Kaunas sieks 2016 metais surengti Tarptautines vaikų žaidynes

Šuolininkė E.Žukauskaitė, kuri vaikų žaidynėse auksą pelnė ir pernai. Šalia jos trenerė A.Gavelytė.
M.Pancerio nuotr. / Kitose šalyse vykusiose Tarptautinėse vaikų žaidynėse Kauno sportininkai skinalaurus. Nuotraukoje - šuolininkė E.Žukauskaitė, kuri vaikų žaidynėse auksą pelnė du metus iš eilės. Šalia jos trenerė A.Gavelytė.

Kaune lankosi Tarptautinių vaikų žaidynių prezidentas Torsten Rasch ir Generalinis sekretorius Richard Smith, kurie, penktadienį susitikę su Kauno valdžia, aptarė galimybes 2016 metais Kaune surengti Tarptautines vaikų žaidynes.

Pasak mero pavaduotojo Stanislovo Buškevičiaus, jeigu Kaunui būtų suteikta galimybė tapti žaidynių organizatoriais, tai būtų pačios geriausios žaidynės istorijoje.

Tarptautinių vaikų žaidynių prezidentas T.Rasch dėkojo miesto vadovams, kad jie pareiškė norą prisiimti tokius įsipareigojimus ir surengti žaidynes Kaune.

„Kaunas galėtų pretenduoti žaidynes suorganizuoti 2016 metais. Iš Europos žemyno be jūsų miesto pageidavimą pareiškė vienas Airijos miestas. Tarptautinės vaikų žaidynes per tiek metų išaugo iki aukščiausio lygio varžybų. Anksčiau jų programoje buvo tik 2-3 sporto šakos, dalyvaudavo apie 300 dalyvių. Tuo tarpu dabar žaidynėse dalyvauja 1500-2000 vaikų, kurie dėl apdovanojimų kovoja devyniose sporto šakose“, – pasakojo T.Rasch.

Prezidentas priminė, kad jau yra išrinkti miestai, kurie žaidynes organizuos iki 2014 metų. 2011 m. žaidynės vyks Lankarkšyre (Škotijoje), 2012 m. Daegu (Korėjoje), 2013 m. Kanadoje, 2014 m. Australijoje. Komitetas laikosi principo, jog žaidynės turi keliauti tarp žemynų.

Iki dabar jau yra įvykusios 44 vasaros žaidynės, 4 žiemos, kuriose dalyvavo 318 tūkst. vaikų iš 418 miestų, 91 valstybių.

Žaidynių organizatorius privalp organizuoti atletikos ir plaukimo rungtis. Visas kitas sporto šakas pasirenka pats miestas.

„Kaip suprantu, jūsų miestui krepšinis yra be galo svarbus, manau, kad daugelis pasaulio šalių jūsų

pasirinkimui pritartų. Be to, praėjusiais metais pirmą kartą žaidynėse buvo buriavimo rungtis, kuri, manau, sulauktų pasisekimo ir Kaune“, – sakė prezidentas.

Delegacijos nariai apžiūrėjo Kauno miesto sportines bazes, tarp jų – statomą Žalgirio areną, S.Dariaus ir S.Girėno stadioną, rekonstruojamą „Girstučio“ kultūros ir sporto centrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min