Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 26d. 11:26

Kaunas spaudos veidrodyje: Babtų mokslininkai dirbtinę šviesą paverčia naudingesne už saulę

„Ilzenbergo“ ūkio šiltnamis
15min.lt nuotr. / Šiltnamis (asociatyvi nuotr.)

Dienraštis „Kauno diena“ pristato grupę mokslininkų, kurie tyrinėja dirbtinės šviesos naudą augalams ir teikia rekomendacijas ūkininkams. Naujų būdų ieškoma garsinti ir Kauną – portalas Kaunžinios.lt skelbia, kad miestas ketina plėtoti medicininį turizmą.

„Šiuolaikinės lempos augalams naudingesnės nei saulės šviesa“, – „Kauno dienai“ teigė Sodininkystės ir daržininkystės instituto Babtuose mokslininkų komanda, pelniusi prestižinę Lietuvos mokslo premiją.

Akademikas profesorius Pavelas Duchovskis, mokslų daktarės Aušra Brazaitytė, Giedrė Samuolienė ir Akvilė Viršilė jau apsiprato su padidėjusiu dėmesiu. Pelnę 29 tūkst. eurų premiją jie neketina sustoti – dirba įprastą tiriamąjį darbą.

Kėdainių rajono ūkininkas, gavęs šios mokslininkų komandos rekomendacijas, naudoja specialų apšvietimą sėklinėms bulvėms.

Lietuvos mokslo premiją mokslininkai pelnė už 169 mokslinius darbus apibendrinantį ciklą „Augalų fiziologijos tyrimai: raidos, streso, produktyvumo ir kokybės valdymas (1999–2013)“.

Kitaip tariant, už penkiolika metų trukusius tyrimus.

Tačiau iš tiesų augalų fiziologijos srityje Babtuose dirbama daug seniau.

„Aš visą gyvenimą dirbu šioje srityje. Tai nereiškia, kad dar tiek pat metų reikės dirbti tam, kad padarytume kitus atradimus – nuolat kažką nauja atrandame“, – „Kauno dienai“ sakė P.Duchovskis.

Bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto fizikais Babtų mokslininkų sukurta lempa žalumyninėse daržovėse ne tik labai sumažina nitratų, padidina antioksidantų kiekį, bet ir gerina kitus šių augalų kokybės parametrus.

Dienraščio duomenimis, vienas Kėdainių rajono ūkininkas, gavęs šios mokslininkų komandos rekomendacijas, naudoja specialų apšvietimą sėklinėms bulvėms.

Kaunožinios.lt  skelbia, kad Kaunas turi geriausią medicinos infrastruktūrą ir daugiausia praktikuojančių gydytojų Lietuvoje, bet neišnaudoja savo potencialo medicinos turizmo srityje.

Dėl to Kauno miesto savivaldybė pradėjo vykdyti projektą „Medicinos turizmo viešinimas Kaune“.

„Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamos Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai Julija Taškūnaitė ir Gytis Žakevičius parengė projektą, kurio metu Kaunas tarptautinėse turizmo parodose bus pristatomas kaip Šiaurės Europos medicinos turizmo sostinė.

Kauno miesto savivaldybėje dirbantys „Kurk Lietuvai“ atstovai taip pat pristatė naują medicinos įstaigų duomenų bazę, kuri publikuojama Kauno miesto Turizmo informacijos centro (TIC) internetinėje svetainėje ir išmaniojoje programėlėje „Kaunas dalinasi“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min