Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 12:14

Kaunas spaudos veidrodyje: Boksininko Egidijaus Kavaliausko sėkmė JAV

Egidijus Kavaliauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Egidijus Kavaliauskas

Dienraštis „Kauno diena“ pakalbino į namus atostogų atskridusį boksininką Egidijų Kavaliauską. Vaikinui puikiai sekasi profesionalaus bokso ringe, jis artėja prie svajonės kovoti dėl čempiono diržo. Kaunodiena.lt informuoja apie jau išėjusias Anapilin miesto garsenybes, kurių vardais norima pavadinti gatves. Meno naujienų portalas „Kamanė“ pasakoja apie dailininką Elvyrą Mykolą Andriolį.

Dienraštis „Kauno diena“ rašo, kad boksininkas E.Kavaliauskas profesionalų ringuose nugalėjo jau devynis varžovus iš eilės, tačiau iki svajonės – dvikovos dėl čempiono diržo – laukia ne mažiau išbandymų su vis stipresniais priešininkais.

Pastaruoju metu E.Kavaliauskas treniruojasi JAV, Kalifornijos mieste Oksnarde įsikūrusioje Roberto Garcios bokso akademijoje.

R.Garcia – buvęs pasaulio profesionalų bokso svorio kategorijos iki 59 kg čempionas pagal Tarptautinės bokso federacijos (IBF) versiją. 2012-aisiais apie boksą rašančių JAV ekspertų ir žurnalistų asociacija (BWAA) ir bokso biblija vadinamo žurnalo „The Ring“ skaitytojai R.Garcią pripažino Metų treneriu.

Po atostogų gimtajame Kaune ir, kaip pats juokavo, ne kartą pažeidęs mitybos režimą, E.Kavaliauskas vėl rengiasi grįžti į įprastą darbo ritmą.

„Buvau labai pasiilgęs artimųjų, bičiulių. Stengiuosi bent kas pusmetį juos aplankyti. Namuose geriau nei kurorte. Atsigavau, pravėdinau galvą, mėgavausi namų gardumynais“, – prieš išvykdamas į JAV sakė „Kauno dienai“ boksininkas.

Paklaustas, ar boksas jam yra darbas, atsakė: „Man boksas – gyvenimas. 24-ias valandas per parą. Tai ir darbas, ir laisvalaikis, ir hobis. Viskas kartu. Jau uždirbu tiek, kad susidėlioju prioritetus ir išsiverčiu. Kartais prislegia nuovargis arba labai pasiilgstu namiškių, bet nuotaika pasikeičia, ir vėl – pirmyn.“

Kaunodiena.lt Informuoja, kad mieste dvi gatves siūloma pavadinti aktorės Rūtos Staliliūnaitės ir Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro Jono Vailokaičio vardais.

Mieste dvi gatves siūloma pavadinti aktorės Rūtos Staliliūnaitės ir tarpukario politiko Jono Vailokaičio vardais.

Parengtame tarybos sprendimo projekte nurodoma, kad R.Staliliūnaitės vardu būtų pavadinta Rokuose netoli Marijampolės plento esanti gatvė. Ji jungia Žiogelių ir M.Eimaičio gatves.

Kauno valstybinio dramos teatro aktorė R.Staliliūnaitė buvo miesto garbės pilietė, Nacionalinės premijos laureatė. Ji mirė 2011 metais, sulaukusi 73 metų.

Netoliese esančiai gatvei siūloma suteikti J.Vailokaičio vardą. Ši gatvė jungia S.Šilingo ir M.Krupavičiaus gatves.

„Kamanė“ pasakoja apie dailininką Elvyrą Mykolą Andriolį (1836–1893) ir informuoja, kad Kaune sukauptas didžiausias jo religinės tematikos kūrinių rinkinys. Išliko ir tapytojo korespondencijos, kurioje minimas Kaunas, jo apylinkės.

Dvarininkas Antanas Zaleskis laiške E.M.Andrioliui rašė: „Pagalvok, koks malonumas plaukti iš Kauno į Veliuoną švariais Nemuno vandenimis... Raudondvaris, kur tu tiek daug mielų vaikystės valandėlių praleidai ... arkliukai, o Lietuvos miškai, o medžiokliniai šunys? O maudymasis Nemune! Taip užsigalvojau apie Veliuoną, kad net vietoje „Florencija" parašiau „Veliuona.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min