Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas spaudos veidrodyje: Eglučių pirkėjai plūsta į Raudondvario medelyną

Raudondvario medelynas iki Kalėdų lankytojams bus atviras septynias dienas per savaitę. Pirkėjai į jį plūsta nuo pirmųjų gruodžio dienų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Raudondvario medelyne
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Artėjant Kalėdoms „Kauno diena“ pasidomėjo, kaip vyksta prekyba eglutėmis užmiestyje įsikūrusiame medelyne. Taip pat dienraštis pasidžiaugė Vilkijoje atidarytais naujais namais vaikus globojančioms šeimynoms. Kultūros portalas „Kamanė“ pristato įdomią ir interaktyvią parodą Istorinėje prezidentūroje.

„Kauno dienos“ teigimu, Kauno rajone, Raudondvaryje įsikūrusio medelyno darbuotojai savaitgalį vos spėjo pakuoti eglutes. Žaliaskarių ieškantys pirkėjai nuo pat šeštadienio ryto čia plūdo iš viso Kauno.

Nemažoje teritorijoje buvo ne tik sunku pasistatyti automobilį, bet ir teko stovėti eilėje norint sumokėti už savo pirkinį. Dalis pirkėjų vaikštinėjo po medelyną rinkdamiesi gražesnę eglutę, kiti iš karto žinojo, kokio medelio nori.

Kaunietė Laimutė į Raudondvarį pirkti eglės važiuoja jau penkiolika metų. Tradicijoms ištikima moteris visuomet renkasi tokią pačią, 3 m aukščio eglutę.

„Mano eglutė dar kvepia mišku – tikrai žinau, kad ši ką tik nukirsta ir nenudžius iki Kalėdų“, – moteris tikino, kad už tokio aukščio medį mieste prie prekybos centro prekiaujantys pardavėjai prašė 70 litų, o čia ji mokėjo gerokai mažiau.

Raudondvario medelyno viršininko pavaduotoja Jūratė Karkauskienė patikino, kad jų eglutėmis patenkinti klientai tikrai grįžta čia daugelį metų. Anot specialistės, kuri šeštadienį vos spėjo suktis dalydama patarimus pirkėjams, gruodžio viduryje vyksta pati aktyviausia prekyba, rašo „Kauno diena“.

Eglutėmis pradedame prekiauti jau lapkričio mėnesį. Tuomet žmonės perka medelius vazonuose, kurie išsilaiko ilgiau. Prekyba nukirstomis eglėmis paprastai prasideda pora savaičių iki Kalėdų ir tęsis iki pat švenčių.

„Eglutėmis pradedame prekiauti jau lapkričio mėnesį. Tuomet žmonės perka medelius vazonuose, kurie išsilaiko ilgiau. Prekyba nukirstomis eglėmis paprastai prasideda pora savaičių iki Kalėdų ir tęsis iki pat švenčių“, – anot J.Karkauskienės, praėjęs savaitgalis pirkėjų aktyvumu nesiskyrė nuo praėjusių metų.

Dienraštis pasižvalgė ir dar toliau už miesto bei paskelbė, kad antradienį atidaryti Vilkijos laikinieji globos namai, kuriuose įsikūrė Gerumo žvaigždės ordininkės Vidos Rainienės globotiniai – dvi šeimynos po aštuonis vaikus.

Buvęs lopšelis-darželis po rekonstrukcijos tapo vienu puošniausių miestelio statinių. 

Globos namuose apsigyvens 16 naujakurių: dvi šeimynos po aštuonis vaikus. Kiekvienai jų įrengti atskiri įėjimai, vedantys į kambarius, svetaines, virtuves, dušus. Vaikai kambariuose gyvens po du.

Be nūdienios aktualijų įdomu sužinoti ir apie savo praeitį. Ypač, kai istoriniai įvykiai pateikiami išradingai ir netradiciniu būdu. Portalas „Kamane.lt“ skelbia, kad nuo gruodžio 16 d. Kaune, Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje veikia atnaujinta ekspozicija apie Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidentus ir prezidento instituciją.

Ekspozicija, kurios atnaujinimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, pritaikyta vaikams ir jaunimui, todėl joje daug dėmesio skiriama interaktyviosioms edukacinėms veikloms ir žaidimams.

Didžiausias lankytojų laukiantis iššūkis – Nepriklausomos Lietuvos simbolis J.Zikaro skulptūra „Laisvė“, kurią reikia sudėlioti iš 65 plytų. Kiekviena plyta – tam tikras Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpio įvykis.

Atnaujintoje ekspozicijoje taip pat pristatomas lemtingas paskutinysis Ministrų kabineto ir aukščiausių kariuomenės vadų posėdis, Prezidento rūmuose įvykęs 1940 metų naktį iš birželio 14-osios į 15-ąją. Situacijos beviltiškumą ir įtampą, tvyrojusią viso posėdžio metu, perteikia netikėtai suskambęs telefonas ir grėsmingas sovietų ultimatumas, skambantis ragelį išdrįsusiam pakelti lankytojui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min