TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas spaudos veidrodyje: Miesto nakvynės namų sienos regėjo ne vieną garsenybę

Kauno nakvynės namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno nakvynės namai
Šaltinis: 15min
0
A A

Atvėsus orams nakvynės namai sulaukia daugiau gyventojų. „Kauno diena“ pasidomėjo šios įstaigos istorija, kasdienybe ir primena, kad nuo šlovės iki nuopuolio nėra taip toli kaip norėtųsi. Portalas „Kas vyksta Kaune“ irgi priminė prarastos šlovės istoriją, tik ne žmogaus, bet pastato.

Kauno nakvynės namuose daugiausia – 88 vietos – skirta vyrams. 50 – benamiams, į kurių padalinį, beje, taip pat priimami tik vyrai. O moterims – vos 20, nors, pasak šio padalinio vyriausiosios socialinės darbuotojos Sonatos Verbauskienės, be pastogės likusių moterų sparčiai daugėja.

Dienraštis „Kauno diena“ teigia, kad nakvynės namų sienos regėjo ne vieną garsenybę. „Šių namų vyriausiajai socialinei darbuotojai Virginijai Vasiliauskienei iki šiol graudu dėl alkoholio pražudyto vieno garsiausių Lietuvos bėgikų: prieš keletą metų jis mirtinai sušalo kažkur gatvėje. Skaudu ir dėl tragiško buvusio moterų numylėtinio – Kauno dramos teatro aktoriaus bei režisieriaus likimo, kuris jam atseikėjo tik 61 metus, paskutiniaisiais iš jų nepagailėjęs visų įmanomų išbandymų“, – rašo laikraštis.

Nė vienas jų, būdamas profesinės karjeros viršūnėje, tikrai netikėjo, kad liaudies išmintis, perspėjanti apie kiekvienam iš mūsų gresiančią ligą, kalėjimą ir ubago lazdą, kada nors palies juos tiesiogiai.

Šiame liūdname sąraše – ir vos 41-ų alkoholizmo ir tuberkuliozės palaužtas ilgametis Kauno „Žalgirio“ krepšininkas, siejamas su auksine šios legendinės komandos karta.
Kauno nakvynės namų darbuotojos linkusios papildyti šį sąrašą ir populiariame televizijos seriale vaidinusia, tačiau vėliau dėl polinkio į alkoholizmą šeimos išsižadėta aktore, panašių problemų parklupdytais gerai medikų bendruomenei žinomais gydytojais, benamiu elgeta tapusiu vienos Kauno profesinės mokyklos direktoriumi ir kitomis panašaus likimo garsenybėmis, tebenešančiomis šį gyvenimo kryžių.

„Nė vienas jų, būdamas profesinės karjeros viršūnėje, tikrai netikėjo, kad liaudies išmintis, perspėjanti apie kiekvienam iš mūsų gresiančią ligą, kalėjimą ir ubago lazdą, kada nors palies juos tiesiogiai“, – rašo „Kauno diena“.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena apie kitokį nuopolį – vaiduokliu virtusį „Kauko“ restoraną, kuris kadaise buvo vienas iš prestižiškiausių vietų visame Kaune. „Atsiverdavo stulbinama panorama, kauniečiai nuolat plūsdavo į šią vietą. O dabar… O dabar išskirtinės architektūros pastatas grimzta į šešėlį. Kadaise žmonių juoką girdėjusios sienos, šiandien tegirdi švilpiančius vėjus ir retsykiais užklydusių smalsuolių kalbas“, – teigia portalas.

Tarpukario Lietuvos architekto suprojektuota Felikso Vizbaro Baltoji vila, dažnai vadinta tiesiog Vizbaro pilaite. Vėliau šis pastatas įgijo „Kauko“ kavinės pavidalą ir pavadinimą. „Kauniečiams gerai žinoma pasilinksminimų ir skanaus maisto vieta įsikūrusi pačiame Kauno centre – žinant, kur žiūrėti, ir dabar iš bet kurios Laisvės alėjos vietos galima pro medžius, ant kalno pastebėti buvusios vilos bokštą“, – rašo „Kas vyksta Kaune“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min