Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas spaudos veidrodyje: Plaukikai sunerimę – modernų baseiną gali perimti verslininkai

Čempionato akimirka
Kauno plaukimo centro baseinas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kauno diena“ atskleidžia plaukikų baimę prarasti moderniausią šalyje bazę – Kauno plaukimo centrą „Girstutyje“. Miesto meno portalas „Kamanė“ pristato garsaus Kauno architekto Algimanto Kančo, švenčiančio 60 metų jubiliejų, parodą.

„Kauno diena“ pastebi, kad 90-ties metų jubiliejų Lietuvos plaukimo bendruomenė praėjusį savaitgalį pažymėjo ne vien didžiuodamasi įspūdingomis pastarųjų metų pergalėmis, bet ir nerimaudama, kad gali prarasti svarbią bazę – Kauno plaukimo centro (KPC) baseiną.

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) nuogąstavimus pakurstė Kauno miesto savivaldybės paskelbtas KPC (buvusio „Girstučio“ baseino) koncesijos konkursas. KPC su pramogų zonomis ir vadinamuoju olimpiniu – 50 m – baseinu pereis į privačias rankas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Plaukimo varžybos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Plaukimo varžybos

Vadinasi, savivaldybė nori atsikratyti viso objekto, o ne dalyti jį taip, kaip planavo anksčiau, kad 50 m profesionalusis baseinas liktų miestui, meistriškumui ugdyti, plaukikų treniruotėms ir varžyboms.

Mūsų mieste apsilankęs Europos plaukimo federacijos (LEN) vykdomasis direktorius Paulo Frischknechtas ir LPF prezidentas Tomas Kučinskas apžiūrėjo centrą bei pasidalijo su „Kauno diena“ mintimis apie Lietuvos plaukimo sporto aktualijas.

„Jūsų plaukikų pergalės rodo, kokie esate stiprūs šioje srityje. Šalis – maža, o pasiekimai tarptautinėje arenoje – fenomenalūs! Tokių talentų kaip Rūta Meilutytė galėtumėte išugdyti ir daugiau, jei turėtumėte geresnių bazių“, – teigė P.Frischknechtas.

T.Kučinskas akcentavo būtinybę bent jau išsaugoti esamas bazes.

– Kodėl plaukikams kelia nerimą KPC koncesijos konkursas? – paklausė „Kauno diena“ LPF prezidento. T.Kučinskas atsakė: 

„Apie koncesiją buvo kalbama ir anksčiau, bet tik baseino pramoginės dalies. Dėl to didelės problemos nebūtų. Mes puikiai suprantame, kad pagrindinės plaukimo centro pajamos – iš pramoginės dalies, komercinių lankytojų. Tačiau mus gąsdina konkurso teiginiai, kad prioritetą gaus dalyviai, pretenduosiantys ir į didįjį baseiną. Vadinasi, savivaldybė nori atsikratyti viso objekto, o ne dalyti jį taip, kaip planavo anksčiau, kad 50 m profesionalusis baseinas liktų miestui, meistriškumui ugdyti, plaukikų treniruotėms ir varžyboms.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Algimantas Kančas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Algimantas Kančas

Tuo tarpu meno portalas „Kamanė“ pristato daug džiugesnę temą. Kauno architektas Algimantas Kančas 60 metų jubiliejaus proga Nacionaliniame Kauno dramos teatre rengia personalinę darbų parodą.

Paroda atidaroma sausio 14 d. 16 val. NKDT Didžiosios scenos fojė. Simboliška, kad pristatymas vyksta teatre, nes būtent architektas A.Kančas prieš keletą metų parengė išskirtinio Nacionalinio Kauno dramos teatro pastato renovacijos projektą.

Kaip rašo „Kamanė“, A.Kančas yra taip vadinamosios „antrosios“ architektų kartos atstovas. Tai XX a. 8-ojo dešimtmečio viduryje atėjusi architektų karta, kuri suteikė šiuolaikiniai Lietuvos architektūrai naujų bruožų. Skirtingai nuo pirmosios pokario architektų kartos, kurios pastangomis per labai trumpą laiką pavyko pereiti prie naujos idėjinės estetinės architektūros programos – nuo Sovietų Sąjungoje propaguotos pompastiškos, neoklasicizmo architektūros prie lakoniško racionalizmo, modernizmo architektūros – antroji karta pasižymėjo žymiai įvairesne menine kalba, platesniais kūrybiniais, stilistiniais ieškojimais, iracionalumu, plastiškumu ir jausmingumu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min