Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas spaudos veidrodyje: Rotušės aikštėje iškils kalėdinė „Debesų eglė“

Eglutės gamyba
Kauno kalėdinės eglės Rotušės aikštėje jau kelerius metus išsiskiria originalumu (nuotraukoje – praėjusių Kalėdų eglės gamyba).
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kauno diena” skelbia kalėdinę naujieną – pasakojama, kokia pagrindinė miesto eglė nušvis šiemet. Portalas „Kas vyksta Kaune“ rašo ne apie šventinį, bet ne mažiau svarbų kasdieninį miesto apšvietimą ir kviečia miestiečius nebūti abejingais pamačius neveikiantį žibintą.

Kaip rašo „Kauno diena“, jau nuspręsta, kad pagrindinė Kauno Kalėdų eglė šiemet bus įžiebta lapkričio 29 d. Miesto puošmeną vėl kuria menininkė Jolanta Šmidtienė.

„Nenoriu atskleisti viso paslapties šydo, kitaip kauniečiams neliks staigmenos. Galiu pasakyti, kad eglė tikrai nebus tikras medis“, – J.Šmidtienė užuominomis kalbėjo apie „Debesų eglę“.

Vienas pagrindinių miesto kalėdinių akcentų bus pakeltas virš žemės. „Sunkiausia įgyvendinant visą idėją – sukurti debesies iliuziją“, – kalbėjo menininkė. Anot jos, debesies faktūra kuriama tradiciškai – iš antrinių žaliavų, tai yra iš įvairaus dydžio putplasčio puodelių.

„Galiu pasakyti, kad eglė tikrai nebus tikras medis“, – J.Šmidtienė užuominomis kalbėjo apie „Debesų eglę“.

Eglės aukštis bus apie 17 metrų. Plačiausioje vietoje debesis bus išsikerojęs apie 10 m. Virš žemės eglė bus pakilusi 4 m. „Eglė turės atraminį stiebą, tačiau visa kompozicija kils aukštyn“, – aiškino J.Šmidtienė.

Vienas didžiųjų iššūkių – sugalvoti ir išspręsti, kaip eglę pakabinti. Reikia labai daug papildomų konstrukcijų. Eglė bus interaktyvi, tad reikės ir inžinerinių, ir technologinių sprendimų.

Planuojama, kad eglė Rotušės aikštėje bus sumontuota per savaitę. Tad kauniečiai savo akimis eglę bent dalimis galės išvysti jau lapkričio 24 d. ar šiek tiek anksčiau. Šiųmetė Kalėdų eglė miestui atsieis apie 100 tūkst. litų.

Šviesos tema pateikiama ir portale „Kas vyksta Kaune“. „Kauniečiai raginami prisidėti prie saugesnės miesto aplinkos kūrimo ir pastebėjus neveikiančius gatvių šviestuvus – apie tai informuoti Centrinę miesto dispečerinę“, – rašo portalas.

Kauno miesto gatves apšviečia daugiau nei 26 tūkst. įvairių tipų šviestuvų, o juos valdo virš 300 centralizuotų apšvietimo valdymo punktų. Juos prižiūri bendrovės „Kauno gatvių apšvietimas“ darbuotojai.

„Gyventojai greičiau gali pastebėti, jog jų aplinkoje neveikia gatvės šviestuvas, ir apie tai informuoti prižiūrinčios bendrovės dispečerinę arba Centrinę miesto dispečerinę. Abi šios tarnybos privalo reaguoti ir problema turi būti operatyviai išspręsta. Svarbiausia, jog gyventojai tiksliai nurodytų adresą – ne tik gatvę, bet ir namo numerį, kur reikia pašalinti gedimą“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Andrius Kavaliauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min