Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 6d. 11:30

Kaunas spaudos veidrodyje: Rusiškas turistų lankstinukas – be įdomiausių rusams vietų

Ruduo Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pažaislio vienuolynas

„Kauno diena“ pasidomėjo, kuo Kaunas turistus vilioja rusų kalba parengtame lankstinuke apie siūlomas ekskursijas. Dienraštis pažėrė nemažai kritikos leidinio autoriams. Menų portalas „Kamanė“ skelbia, kad Kauno dailininkai kviečiami dalyvauti metų kūrinio rinkimuose.

Kai rašo „Kauno diena“, daugiau nei 20 metų profesionaliu gidu dirbantis kaunietis Chaimas Bargmanas stvėrėsi už galvos. Rusų kalba turistams išleistame lankstinuke „Ekskursijos po Kauną ir po Lietuvą“ net neužsiminta, kad Pažaislio vienuolyne palaidotas Rusijos imperijos valstybinio himno „Dieve, saugok carą“ muzikos autorius Aleksejus Lvovas.

„Nežinau, kas galėjo išleisti tokį bukletą? Keista, kad pirmiausia rusams skirtame lankstinuke net neužsiminta apie kai kuriuos svarbius dalykus“, – piktinosi dar 1981 metais pirmą turistų grupę lydėjęs 63 metų gidas Ch.Bargmanas.

Labiausiai jį nustebino tai, kad buklete net neužsiminta, jog Pažaislio vienuolyne palaidotas kompozitorius, smuikininkas, dirigentas A.Lvovas.

„Rusus ši naujiena šokiruoja. Jie visi žino garsų himną, muziką, A.Lvovą, tačiau tai, kad jis palaidotas Kaune, jiems staigmena. Todėl tokią informaciją būtina reklamuoti bukletuose, – įsitikinęs Ch.Bargmanas. – Pažaislis tuo metu buvo stačiatikių vienuolynas. A.Lvovas paskutinius gyvenimo metus leido Romainių dvare pas savo dukrą, kuri buvo susituokusi su aristokratu Vakseliu. Po mirties jį palaidojo Pažaislio vienuolyne.“

Akylas gidas stebisi, kodėl buklete nereklamuojamas ir Napoleono kalnas, kuris taip pat labai įdomus rusams.

Gidas stebisi, kodėl buklete nereklamuojamas ir Napoleono kalnas, kuris taip pat labai įdomus rusams.

„Kauno diena“ informuoja, kad bukletą rusų kalba „Ekskursijos po Kauną ir po Lietuvą“ privačiai sudarė ir išleido nuo 2010 metų profesionale gide dirbanti Liuda Vitkienė. Lankstinuke reklamuojamos devynios ekskursijos, tačiau gido Ch.Bargmano minėti objektai neįtraukti.

„Šį bukletą suderinau su Kauno miesto savivaldybe ir Turizmo informacijos centru, – dienraščiui teigė L.Vitkienė. – Jis skirtas ne rusams, o rusakalbiams, nes atvažiuoja daug turistų iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, pastaruoju metu ir iš Ukrainos, o jiems neįdomi tik rusams aktuali informacija.“

Miesto meno naujienų portalas „Kamanė“ pakvietė Kauno dailininkus dalyvauti tradicinėje parodoje „Geriausias metų kūrinys“. Kūrinių Kauno paveikslų galerijoje laukiama iki sausio 9 d.

Laureatų paskelbimas ir apdovanojimas vyks vasario 16-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:14
18:31
01:43

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min