Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 7d. 12:39

Kaunas su pastatų-vaiduoklių savininkais siekia kovoti didesniais mokesčiais

Viešbutis vaiduoklis
15min.lt skaitytojo Povilo nuotr. / Viešbutis vaiduoklis

Apleisti ir netvarkomi pastatai yra didelė visų miestų problema, ypač akį jie rėžia Kauno centre ir senamiestyje. Todėl į Seimą dėl atitinkamų įstatymų pataisų ne vienerius metus kreipėsi laikinosios sostinės vadovai, kurie tikisi, kad centrinė šalies valdžia pagaliau priims sprendimus, leisiančius savivaldybėms efektyviau spręsti apleistų statinių problemą, skelbiama savivaldybės pranešime.

Šiuo metu šalies savivaldybių tarybos gali nustatyti didžiausią 1 proc. dydžio nekilnojamojo turto mokesčio tarifą. Kauno meras Andrius Kupčinskas siekia, jog savo turto neprižiūrintiems savininkams būtų taikomas 5 proc. dydžio tarifas. Seimui padidinus nekilnojamojo turto mokestį, visoms šalies savivaldybėms būtų kur kas lengviau spręsti apleistų ir neprižiūrimų pastatų problemą.

„Tikimės, kad Seimas jau pavasario sesijos metu priims šias svarbias Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kurios reikalingos kovai su „pastatais-vaiduokliais“. Kol šio sprendimo nėra, kovodami su apleistų pastatų savininkais bandysime naudotis naujuoju instrumentu, kurį mums suteikia jau patvirtintos pataisos dėl žemės mokesčio“, – teigė A.Kupčinskas.

Šiuo metu privačios žemės savininkams yra taikomas 1,5 proc. dydžio žemės mokestis. Praėjusių metų pabaigoje Seimas priėmė nutarimą, pagal kurį žemės mokesčio tarifas gali svyruoti nuo 0,01 iki 4 proc. Įstatymo pataisose taip pat įtvirtinta, jog mokestis bus skaičiuojamas ne pagal sklypo normatyvinę, o pagal rinkos vertę. Kauno miesto taryba naujuosius žemės mokesčio tarifus turi nustatyti iki šių metų liepos 1 d. Seimo patvirtintos Žemės mokesčio įstatymo pataisos įsigalios nuo 2013 m. pradžios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min