TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune atidarytas 33,7 mln. litų kainavęs LSMU Veterinarijos akademijos laboratorijų centras

Atidarymo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Atidarymo akimirkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kaune atidarytas 33,7 mln. Lt kainavęs LSMU Veterinarijos akademijos slėnio „Nemunas“ Gyvūnų sveikatingumo ir gyvūninių maisto žaliavų kokybės atviros prieigos centras.

Jo veikla bus orientuota į gyvūnų užkrečiamųjų ligų epidemiologijos, etiopatogenezės, gydymo ir profilaktikos mokslinius tyrimus, kurių rezultatai sudarys galimybes užtikrinti rinkoje aukštos kokybės, saugesnes ir sveikesnes gyvūnines maisto žaliavas.

Eiliniam žmogui sudėtingai apibūdintą centro veiklą LSMU vadovai bandė aiškinti paprastesniais žodžiais: „Ką reiškia maisto kokybės gerinimas? Iš blogos žaliavos gero maisto nepagaminsi. Čia bus atliekami laboratoriniai tyrimai, kuriais nustatomi susirgimai, ieškoma gydymo būdų, kaip pašalinti iš pieno riebalus, kaip padėti atlikti gyvulių selekciją“.

LSMU Veterinarijos akademijos kancleris Henrikas Žilinskas pabrėžė, kad Gyvūnų sveikatingumo ir gyvūninių maisto žaliavų kokybės atviros prieigos centras suteiks galimybę įgyti mūsų šalies mokslininkams įgyti brangiai kainuojančias akreditacijas dalyvauti svarbiuose moksliniuose forumuose, būti girdimiems ir vertinamiems pasaulyje.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sakė, kad slėniai, gavę didelį pradinį finansinį pamatą ir pradžią, turi ir patys generuoti pajamas, taip užtikrindami nuolatinį atsinaujinimą. Slėnio „Nemunas“ laboratorijos yra atviros visiems.

Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius viliasi, kad naujasis laboratorijų centras padės ūkininkus įtikinti arčiau prisileisti mokslą: "Tuomet prie kiekvieno hektaro pridėtume po 2 tonas nuimdami derlių".

Integruotus mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) vienas pagrindinių uždavinių yra sukurti mokslinių tyrimų, mokslo ir studijų bei imlaus žinioms verslo sąveiką skatinančius centrus, pajėgius konkuruoti tarptautinėje erdvėje, plėtoti aukščiausiojo lygio mokslinį bendradarbiavimą.

Mokslinių tyrimų infrastruktūrai iš Europos sąjungos fondų bei valstybės biudžeto skirta 40,7 mln. Lt projektui LSMU Veterinarijos akademijos teritorijoje įgyvendinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min