Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 sausio 20d. 18:30

Kaune – brakonieriavimo pėdsakai: aerodromo teritorijoje aptiktas nudirtas stirnos kailis

Kaunietės aerodromo teritorijoje rastas stirnos kailis
Linos Kusaitės nuotr. / Kaunietės aerodromo teritorijoje rastas stirnos kailis

Sekmadienį išėjusi pasivaikščioti Belgijoje gyvenanti Lina Kusaitė aptiko netikėtą radinį – nudirtą stirnos kailį. Moteris teigia išvakarėse galimai girdėjusi šūvį, o ir anksčiau ne kartą šioje vietoje rinkosi brakonierių paspęstas kilpas, gelbėjusi į jas įsipainiojusius gyvūnus. „Šiais laikais be jokių skrupulų Kauno mieste šaudomos stirnos ir diriamas kailis?“, – stebėjosi moteris.

Nudirtą kailį ji aptiko Aleksote, S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo teritorijoje, prie buvusių vokiečių angarų liekanų, bevaikščiodama po senąjį lėktuvų taką, šalia šlaitų, prie kurių gyvena, pasak Linos, būrys stirnų. Jei vieni gyventojai jomis žavisi, kiti... tiesiog žudo.

Linos Kusaitės nuotr./Kaunietės aerodromo teritorijoje rastas stirnos kailis
Linos Kusaitės nuotr./Kaunietės aerodromo teritorijoje rastas stirnos kailis

„Kažkada buvo mada ten statyti kilpas. Kiekvieną žiemą, kai būdavo sniego, pereidavau per šlaitus rinkdama jas. Ne vieną stirną, pasismaugusią ir nudvėsusią kilpoje, teko laidoti. Esu radusi vieną jauną stirniuką, kuris nugaišo kilpoje. Palaidojau. Kitą kartą radau nupjautą galvą ir kojas šalia kilpos. Taip pat užkasiau.

Dar būta atvejo, kai pamačiau stovintį stirniną visai šalia kelio, tarp medžių. Nustebau, nes jis visai nebėgo. Kodėl? Kai atsargiai priėjau arčiau, supratau, kad jis įkliuvęs į kilpą. Kaklas buvo užspaustas ir jis negalėjo pabėgti. Juo labiau bandė ištrūkti, tuo daugiau smaugėsi. Iš to susijaudinimo ir nežinojimo, ką daryti, nubėgau į namus ir pasikviečiau dėdę į pagalbą. Šiaip ne taip stirniną išgelbėjom. Tą pačią žiemą surinkau gal 5 kilpas“, – pasakojo L.Kusaitė.

Linos Kusaitės nuotr./Kaunietės aerodromo teritorijoje rastas stirnos kailis
Linos Kusaitės nuotr./Kaunietės aerodromo teritorijoje rastas stirnos kailis

Anot jos, aerodromas ribojasi su Kamšos botaninio draustinio šlaitais. Medžioti šioje vietoje tikrai nėra galima. Pačių medžiotojų ji niekuomet nėra pastebėjusi.

„Nemanau, kad viduryje miesto galima būtų medžioti. O stirnos šią vietą labai pamėgusios – pas mus dažnai užsuka pasimėgauti daržo gėrybėmis. Kailį radau maždaug toje pačioje vietoje, kur anksčiau rasdavau kilpas. Ten stirnos dažnai miega“, – patikino moteris.

Tiek ji pati, tiek 15min žurnalistė dar sekmadienį kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą. Pirmadienį įvykdytas patikrinimas vietoje.

„Gavus informacijos apie Kaune esančiame S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome rastą stirnos kailį, buvo atlikta vietos apžiūra. Pareigūnams įvertinus kailio fragmentą, šūvio žymių nerasta. Todėl manoma, kad galimai taip buvo norėta atsikratyti įkalčių po nelegalios laukinio gyvūno medžioklės arba po susidūrimo su transporto priemone pasiėmus gyvūną ir jį išdorojus“, – 15min paaiškino Ieva Krikštopaitytė, Aplinkos apsaugos departamento Viešųjų ryšių specialistė.

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad teritorija, kurioje rastas gyvūno kailis, nėra medžioklės plotas, tai yra miesto teritorija, kurioje medžioti draudžiama. Už nelegalią stirnos patelės, patino ar jauniklio medžioklę gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 metų iki 5 metų. Taip pat pažeidėjui reikėtų atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, siekiančia iki 1450 eurų.

„Vairuotojams, partrenkusiems žvėrį, primename, kad pasiimti numušto laukinio gyvūno negalima. Už tai gresia įspėjimas arba baudą nuo 30 iki 90 eurų“, – perspėjo Aplinkos apsaugos departamento atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:06
12:37
36:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min