Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 26d. 15:58

Kaune bus atidarytas naujas centras, skirtas vaikams su elgesio ir emociniais sutrikimais

Vaikia
123rf.com nuotr. / Vaikai

Antradienį vyks Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro Žeimenos skyriaus atidarymo šventė – tai bus naujo tipo centras, skirtas vaikams su elgesio ir emocijų sutrikimais, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

Centras sukurtas remiantis Pagalbos emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams koncepciją.

„Centras padės vaikams atgauti pasitikėjimą savimi, ugdys savęs pažinimo ir savikontrolės įgūdžius, bendradarbiaus su vaiko artimiausia aplinka ir padės mokyklai, į kurią grįš vaikas, kryptingai ir nuosekliai organizuoti ugdymą bei pagalbą“, – pranešime cituojama ministrė Audronė Pitrėnienė.

Naujasis centras įkurtas šalia Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, jis veiks kaip šio centro padalinys.

Pastatytuose namuose gyvens ne daugiau kaip 20 vaikų, turinčių elgesio ir emocijų sutrikimų, – nuo 5 klasės ir vyresni. Mergaitės ir berniukai gyvens šeimynos principu – po vieną ar du kambariuose.

Juos prižiūrės vienas suaugęs asmuo, socialinis pedagogas ar kitas profesionalus darbuotojas. Vaikai gaus psichologinę pagalbą kartu su sveikatos priežiūra, kartu su pedagogais sukuriant personalizuotą ugdymosi planą kiekvienam vaikui.

Lietuvoje planuojama pastatyti keletą tokių centrų, skirtų vaikams su įvairiais sutrikimais. Atskiras centras būtų skirtas vaikams su autizmo sindromu.

Temos: 2 Autizmas Kaunas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min