Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 1d. 09:27

Kaune bus pristatytas filmas apie Tibetą „Nuo pasaulio stogo“

Vytautas V. Landsbergis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vytautas V. Landsbergis

Trečiadienį Kaune svečiuosis režisierius Vytautas V.Landsbergis. Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje (Laisvės al. 96) 18 val. jis pristatys naująjį savo filmą apie Tibetą „Nuo pasaulio stogo“.

Susitikime dalyvausiantis režisierius Vytautas V. Landsbergis, Tibeto kultūros paramos ir labdaros fondo vadovas Gintaras Dručkus kalbėsis apie idėjas paskatinusias kurti šį dokumentinį filmą.

„Lietuviškos dokumentikos lokacija dažniausiai yra pati Lietuva ir jos žmonės. Tuo metu filme „Nuo pasaulio stogo“ lietuvių akimis pažvelgiama į tolimą, bet Lietuvai dvasiškai artimą kraštą – okupuotą Tibetą. Tai tarsi filmas – prisiminimas, jog negalime būti laisvi, kol pavergtos kitos tautos.

Filmas ramia meditatyvia kalba primena elementarią tiesą: visos tautos yra unikalios, visos turi teisę būti laisvos ir laimingos. Taikos bei vilties gaida skamba ir Jo Šventenybės Dalai Lamos lūpose“, – sako jo kūrėjai.

Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko nuomone, šis filmas yra įžanga į birželio 3-ąją Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje svarstomą klausimą dėl Tibeto vardo suteikimą skverui Trakų ir Krėvos gatvių sankryžoje.

„Siūliau vieną iš Kauno skverų pavadinti Tibeto vardu, nes Kaunas yra laisvų ir laisvę mylinčių žmonių miestas. Šiuo savo gestu dar kartą parodytume savo paramą laisvės siekiančioms tautoms“, – sakė A.Kupčinskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min