Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune dar kartą svarstytas valstybinės reikšmės miškų plotų schemos tikslinimo projektas

Kaune esančiuose miško parkuose kauniečiai mėgsta lankytis ne tik vasarą.
Eriko Ovčarenkos/ „15 minučių“ nuotr. / Kaune esančiuose miško parkuose kauniečiai mėgsta lankytis ne tik vasarą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje įvyko trečiasis viešasis Kauno miesto savivaldybės valstybinės reikšmės miškų plotų schemos tikslinimo projekto svarstymas.

„Per pastaruosius 25 metus Kaune išlaikomas stabilus miškų plotas, nors daugumai miestiečių galbūt atrodo, kad jis mažėja. Jei atsižvelgtume į besiplečiančius Kauno miesto pakraščius, tai miško plotas dar ir didėtų. Gerėja medynų amžiaus struktūra, tankumas“, – pažymėjo projekto autorius, miškotvarkos specialistas Algirdas Brukas.

Jis išskyrė ir keletą problemų, kurios Kaune iškilo per pastarąjį ketvirtį amžiaus: tai sumažinti antrarūšės medienos (drebulių, baltalksnių) kirtimai, be to, stinga rekreacinės infrastruktūros elementų bei vyksta lėtas miesto miškų tvarkymo gerinimas.

Specialistas pripažino, kad pastarosios dvi problemos yra sunkiai išsprendžiamos ir visada atsinaujinančios. Dėl to kalti rekreacines vietas siaubiantys vandalai, taip pat gamtos stichijos. Trūksta ir nuolatinio bei didesnio finansavimo, kad būtų tęsiami numatyti darbai.

Pasak A.Bruko, dar viena problema – per mažai želdinami laisvi plotai. Tokių vietų Kaune ir aplink jį netrūksta.

Kauno miesto savivaldybės administracijos vadovės Editos Gudišauskienės teigimu, savivaldybė laukia konkrečių miestiečių siūlymų, kaip būtų galima želdinti mieste esančius laisvus plotus.

„Visada į Kauno žaliuosius plotus žvelgiame su perspektyva – medžiai neužauga per kelias savaites. Noriu dar kartą atkreipti visų kauniečių bei aktyvių bendruomenių dėmesį į Kauno Ąžuolyno klausimą. Tikrai laikysimės savo nuomonės ir siūlysime neišimti šių plotų iš valstybinių miškų teritorijų“, – sakė E.Gudišauskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min