Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 8d. 10:33

Kaune daug nesaugių soliariumų

Soliariumas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Soliariumas

Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai per pirmąjį šių metų pusmetį patikrino 37 mieste veikiančius soliariumus. 10-yje jų buvo rasta pažeidimų, už kuriuos paskirtos administracinės nuobaudos. Patikrinimų metu soliariumų studijose iš viso buvo nustatyti 23 pažeidimai.

Vykdydami soliariumų paslaugų saugos kontrolę, visuomenės sveikatos specialistai vertina, kaip soliariumai atititinka Lietuvos higienos normos HN 71:2009 „Soliariumai. Sveikatos saugos reikalavimai“ reikalavimus.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad Kaune yra net 6 soliariumai, kuriuose tokios paslaugos vykdomos be leidimo – higienos paso. Tačiau dažniausiai pasitaikęs pažeidimas – per didelė UV spinduliuotė. Ji itin kenksminga kliento odai.

KVSC specialistai primena, kad vartotojas, atėjęs į soliariumą, prieš deginimosi seansą privalo gauti visą informaciją apie soliariumų keliamą riziką sveikatai: kiek laiko galima degintis soliariume, koks odos tipas atitinka kliento odą, bei kokios medžiagos sukelią alergines reakcijas. Tačiau patikrinimų metu nustatyta, kad ne visuose soliariumuose klientams pateikiama informacija apie soliariumo keliamą riziką bei odos tipus.

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija ir Europos kovos su vėžiu organizacija nerekomenduoja lankytis soliariumuose dėl gražaus odos įdegio efekto. UV spinduliavimo seansai geriausiai atliekami tik klinikose stebint daktarams, seansų metu naudojamos sertifikuotos UV lempos, o jų saugus veikimo laikas nustatomas labai tiksliai.

Lietuvoje daugelis žmonių lankosi soliariumų studijose dėl per mažo saulėtų dienų kiekio. Taigi, prieš einant į soliariumų studiją rekomenduojame prieš tai pasikonsultuoti su gydytoju: ar galima degintis esant tam tikram odos tipui, bei koks deginimosi režimas rekomenduojamas kiekvienam klientui individualiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min