TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune grumtynės dėl valdžios išskyrė draugus, suvienijo priešus

Praėjusioje kadencijoje ranka rankon dirbę R.Mikaitis (kairėje) ir A.Kupčinskas dabar vienas į kitą žiūri kreivai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Praėjusioje kadencijoje ranka rankon dirbę R.Mikaitis (kairėje) ir A.Kupčinskas dabar vienas į kitą žiūri kreivai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujos Kauno valdžios dėlionės į vieną vežimą pakinkė politikus, kurie dar neseniai svaidėsi piktais priekaištais, į tarpusavio kovą įtraukdami net teisėsaugą. Tačiau karjeros alkis pasirodė besąs stipresnis už nesenas nuoskaudas ir idėjinius principus.

Pirmadienį Kauno rotušėje vykusios mero Rimanto Mikaičio inauguracijos iškilmėse buvo žiūrovus intriguojančių, o kai kuriems ceremonijos dalyviams nepatogių akimirkų. R.Mikaitis ir jo pirmtakas Andrius Kupčinskas truputį išraudo ir suprakaitavo, kai susidaužė šampano taurėmis.

Vicemeras Kęstutis Kriščiūnas, sveikindamas savo naująjį viršininką, ramiai žvelgė jam į akis, nors praėjusios kadencijos metais jis ir tarybos posėdžio metu, ir viešoje erdvėje pliekė tuometį vicemerą R.Mikaitį, kaltindamas neveiklumu, pigiu populizmu, vadino tuščiagarbiu, nuolat prikišdavo „auksinio tualeto“ prie Kauno pilies istoriją.

Daugiau kaip ketverius metus aštriausias kritikos strėles vienas į kitą laidė  A.Kupčinskas ir Arvydas Garbaravičius, o praėjusią savaitę jie buvo įkinkyti tempti tą patį vežimą: pirmasis tapo savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininku, antrasis – pavaduotoju.

Šie įvykiai Kaune dar kartą patvirtino seną taisyklę, kad politikoje nėra nei amžinų draugų, nei amžinų priešų, tik amžini interesai.

Išmušė atpildo valanda?

Neseniai vykę Antikorupcinės komisijos pirmininko rinkimai Kauno savivaldybėje vėl įžiebė aistrų pliūpsnį. Valdančiajai koalicijai pasiūlius į šį postą buvusį Kauno merą A.Garbaravičių, kitas buvęs miesto vadovas, A.Kupčinskas puolė įtikinėti, jog Antikorupcinė komisija (AK) bus paversta keršto įrankiu. Praėjusios kadencijos miesto vadovas dabartinei valdžiai prikišo, esą ji nedrįso AK pirmininko posto siūlyti opozicijos atstovui.

Tačiau būtent A.Kupčinsko valdymo metais korupcijos užkardymo institucija buvo atiduota konservatoriui Raimundui Kaminskui. Tiesa, naujoji valdančioji koalicija irgi nepasižymi gera atmintimi: jos nariai, buvę opozicijoje „Sėkmės koalicijai“, piktinosi, kai konservatoriai AK pirmininku „prastūmė“ saviškį. Dabar AK pirmininku irgi išrinktas ne opozicijos, o valdančiosios koalicijos atstovas.

Kreipėsi į policiją

Žodžių karas tarp dviejų buvusių merų taip įsiplieskė, kad nedaug trūko, jog teismai būtų užversti bylomis dėl garbės ir orumo įžeidimo. Praėjusiais metais A.Garbaravičius kreipėsi į teisėsaugą prašydamas ištirti, kas internete platina jį žeminančius komentarus.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad dauguma A,Garbaravičių kritikuojančių ir net dergiančių komentarų išsiųsta iš Kauno savivaldybės kompiuterių serverio. Tačiau neįrodyta, kad šiuos komentarus inicijavo tuometis meras A.Kupčinskas.
Dabar A.Garbaravičius tikina, kad nesantaika nebuvusi asmeninė ir netrukdys sklandžiai dirbti su oponentu savivaldybės kontrolės komisijoje.

„Nejaučiu pykčio A.Kupčinskui ir neketinu jam keršyti. Bet kaip Antikorupcijos komisijos pirmininkas sieksiu, kad būtų patikrintas kai kurių įtartinų savivaldybės sandorių skaidrumas“, – tikino A.Garbaravičius.
„Net tais laikais, kai A.Garbaravičius mane maišė su žemėmis, sveikindamasis paduodavau jam ranką. Dėl to mano kolegos stebėjosi“, – pakantumo pavyzdį rodė ir A.Kupčinskas.

Kompromisų ribos

Eiliniu tarybos nariu tapęs buvęs meras pripažįsta, kad politikams tenka paisyti rinkėjų valios ir dirbti viename būryje su buvusiais priešininkais, daryti sudėtingus kompromisus.

Tačiau paklaustas, kaip dabar klostysis santykiai su buvusiu artimu bendražygiu, buvusiu vicemeru, o dabar – miesto galva R.Mikaičiu, A.Kupčinskas kalbėjo itin atsargiai.

„Jeigu likimas ar rinkėjų valia sudarytų galimybę vėl kartu dirbti su R.Mikaičiu, aš labai gerai pagalvočiau. Nežinau, ar galėsiu net ir dalykiškai artimai bendrauti su žmogumi, kuris sulaužė raštu patvirtintą pažadą“, –svarstė A.Kupčinskas.

Antrąją kadencija vicemero postą išlaikiusiam vicemerui, tautiškas vertybes išpažįstančiam Stanislovui Buškevičiui teks derintis prie liberalias vertybes deklaruojančių naujųjų miesto vadovų. S.Buškevičius priešinasi lošimo namų verslo plėtrai, o R.Mikaitis, kaip ir dera liberalui, praėjusios kadencijos metu ne kartą siūlė plačiai atverti vartus investicijas siūlančiam lošimo verslui.

Be to, sveikuolis S.Buškevičius turės būti atlaidus rūkaliui ir bohemiškos sielos partijos kolegai Aušriui Kriščiūnui (Tyntai).

„Taip, Aušrys nėra blaivininkas, bet jis tautiškų pažiūrų. Pažįstu negeriančių, nerūkančių žmonių, bet niekinančių lietuvybę, patriotizmą. Žaviuosi jų gyvenimo būdu, bet politikos magistralėje jie man ne pakeleiviai“, – savo nuomonę apie politinių principų ir interesų santykį dėstė S.Buškevičius.

Muškietininkų špagos atšipo

R.Mikaitis kartu su kitais Liberalų sąjūdžiui priklausiusiais miesto tarybos nariais stipriai smogė liberalcentristui A.Garbaravičiui prieš 2007 metų rinkimus į savivaldybę. Rinkimų reklamoje buvo vaizduojami keturi muškietininkai Mikas, Žirgas, Justas ir t‘Amošius (R.Mikaitis, Stasys Žirgulis, Justinas Krėpšta ir Erikas Tamašauskas), pričiupę neva korumpuotą didiką Monotonijų (A.Garbaravičių).

Praėjusią savaitę meras R.Mikaitis, siūlydamas A.Garbaravičių į Antikorupcijos komisijos pirmininko postą, taip pristatė kandidatą: „Jo energija ir darbai komisijoje praėjusią kadenciją parodė, kad jis pajėgus eiti Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas.“
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min