Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 2d. 13:41

Kaune įsisuko tekstilės bienalės renginiai

Japonijos menininkė supažindina su mizuhiki – viena japonų nacionalinio paveldo technologija.
Bienalės organizatorių nuotr. / Japonijos menininkė supažindina su mizuhiki – viena japonų nacionalinio paveldo technologija.

Nuo ketvirtadienio Kauną užvaldė septintosios Kauno bienalės TEXTILE 09 renginiai. Visą mėnesį nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus M.Žilinsko dailės ir Kauno paveikslų galerijose kauniečiai iš miesto svečiai galės gyvai bendrauti su menininkais, prisijungti prie diskusijų, dalyvauti kituose kūrybiniuose projektuose.

TEXTILE 09 pradėjo menininkų rezidencijos programa „Gyvas požiūris“, truksianti visą spalį. Projekto metu kurs apie 60 menininkų iš 20 pasaulio šalių. Dar pusšimtis menininkų pagrindinę bienalės programą papildys satelitinėmis parodomis. „Aštuonias savaites galėsime stebėti įvairius meno projektus galerijose ir miesto erdvėse, dalyvauti kultūriniuose, edukaciniuose renginiuose. Pirmieji devyni projektai startavo vakar, spalio 1-ąją“, – sakė bienalės rengėjai. Jungtinės Karalystės kūrėjos Tracy Allen ir Ruth Marquez pristato projektą „Pagaminta Lietuvoje“. Jo autorės sako, norinčios įteigti kauniečiams, kad menas gali būti rodomas ne tik galerijose, bet ir įsipinti į kasdienybę. Menininkės ketina įkurti kilnojamą-vaikščiojamą kioskelį, kuriame visi norintys galės palikti įvairių drabužių etikečių. Vėliau iš jų menininkės gamins suasmenintas etiketes.

Viešnia iš Japonijos Kakuko Ishii pakvies į „Mizuhiki dirbtuves“, kuriose pristatys mizuhiki – vieną japonų nacionalinio paveldo technologiją.

Kauniečių dėmesio lauks ir lietuvių kūrėjai. Į grupę „Try3“ susijungę Vladas Daškevičius, Aleksas Gailieša ir Audrius Lašas pristatys projektą „Vargo mokykla“. Tai – trijų metrų veikianti konstrukcija iš pagalių. Kai kuriems ji primins apžvalgos ratą, kitiems – verpimo ratelį. Autorių sumanymu, šis meno kūrinys nebus vien tik akims paganyti: pasukusieji jį pagamins elektrą, kurios dėka bus apšviesta P.Rimšos skulptūros nuotrauka.

Apžiūrėti šiuos ir kitus TEXTILE 09 dalyvių projektus kauniečiai galės visą spalį. Vėliau juos pakeis nauji kūriniai. Kauno bienalės TEXTILE 09 programa Kaune baigsis lapkričio pabaigoje. Išsamią bienalės renginių programą galima rasti interneto puslapyje www.bienale.lt/2009/.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min