Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune karšto vandens apskaitos prietaisų priežiūros mokestis bus 4,20 lito

Siūloma, kad savavališkai sugadinusiems vandens skaitiklį būtų priskaičiuota po 7 kub. metrus vandens kiekvienam buto gyventojui.
„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr. / Vandens skaitiklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybės taryba pritarė, kad kauniečiai už AB „Kauno energija“ taikomą atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų priežiūrą mokėtų 4,20 litų (su PVM). Šis mokestis bus pradėtas taikyti tik tada, kai naujieji apskaitos prietaisai bus įrengti ir nuosavybės teise priklausys karšto vandens tiekėjui.

Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas įvedė nuostatą, kad „kol vartotojai pasirenka karšto vandens tiekėją arba apsirūpinimo karštu vandeniu būdą, karšto vandens tiekėjas yra šilumos tiekėjas. Karšto vandens apskaitos prietaisus daugiabučio namo butuose ir kitose patalpose įrengia, prižiūri ir jų patikrą atlieka karšto vandens tiekėjas“.

Šiuo metu Kauno mieste yra paplitęs toks apsirūpinimo karštu vandeniu būdas, kai šiluma karštam vandeniui ruošti perkama iš šilumos tiekėjo AB „Kauno energija“, o geriamasis vanduo karštam vandeniui ruošti – iš geriamojo vandens tiekėjo UAB „Kauno vandenys“. Kadangi Kaune karšto vandens tiekėjo nėra, tai ir karšto vandens apskaitos prietaisai neprižiūrimi, daug metų neatliekama metrologinė jų patikra, todėl rodmenys gali būti netikslūs.

Kauno mieste yra 108 526 karšto vandens vartotojai, kuriems per 4 metus reikėtų įrengti 143 254 apskaitos prietaisus. Projektą numatoma įgyvendinti per 4 metus. Atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų priežiūros mokestis taikomas, kai šie apskaitos prietaisai įrengti ir nuosavybės teise priklauso karšto vandens tiekėjui.

Aptarnavimo mokestis buvo nustatytas vadovaujantis Atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio skaičiavimo metodika, patvirtinta Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2009 m. liepos 21 d. nutarimu.

Ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje kai kurie tarybos nariai siūlė neskubėti ir nepriimti šio tarybos sprendimo projekto. Buvo siūloma atidėti klausimo svarstymą, tačiau galiausiai pritarta siūlomam mokesčiui.

Priminsime, kad anksčiau „Kauno energija“ buvo siūliusi patvirtinti dvigubai didesnį mokestį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min