Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune kioskams uždėtas apynasris: alkoholiu jiems leista prekiauti tik 3 valandas

prekyba alkoholiu
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Siekiui apriboti kioskų galimybes prekiauti alumi ir sidru Kauno politikai nepritarė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo kitų metų Kauno kioskuose ir paviljonuose alumi bei kitais silpnaisiais alkoholiniais gėrimais bus galima prekiauti tik nuo 17 iki 20 valandos.

Kauno miesto taryba ketvirtadienį po ilgų diskusijų apsisprendė nuo 2011 m. sausio 1 d. apriboti prekybos alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, laiką kioskuose ir paviljonuose  nuo 20 iki 17 val.

Vicemero Stanislovo Buškevičiaus iniciatyva parengtame tarybos sprendimo projekte siūlyta prekybą silpnaisiais alkoholiniais gėrimais kioskuose ir paviljonuose leisti tik nuo 15 iki 18 val. Laiko pakeitimą į vėlesnį pasiūlė Šveitimo, sporto ir ekologijos komitetas, atsižvelgdamas į tai, jog tokiu metu visose Kauno mokyklose jau bus pasibaigusios pamokos.

„Su girtavimu galima kovoti dviem būdais: šviečiant visuomenę apie alkoholio žalą ir mažinant prekybos alkoholiu vietų skaičių bei ribojant jų darbo laiką“, – klausimą pristatęs sakė vicemeras S.Buškevičius. Jis pabrėžė, kad Vakarų valstybėse alkoholiu prekiaujama tik specializuotose parduotuvėse. Anot jo, to turėtų siekti ir Lietuva.

„Ką mes dabar matome mūsų mieste: kioskuose dažniausiai silpnuosius alkoholinius gėrimus perka būtent jaunimas, nepilnamečiai, nes čia neprašoma dokumento. Aplink tokius kioskus vyrauja netvarka, dažnos muštynės. Žengę vieną žingsnį ir apriboję prekybos laiką kioskuose, sieksime žengti dar vieną – uždrausti naktinę prekybą mieste“, – argumentus priimti sprendimą vardijo S.Buškevičius.

Į tarybos posėdį atvykęs arkivyskupas Sigitas Tamkevičius kaip visuotinę 21 amžiaus Lietuvos blogybę taip pat įvardijo alkoholizmą. „Su alkoholizmu turime kovoti visais įmanomais būdais. Tegul šis prekybos laiko apribojimas būna nors viena mažytė pergalė“, – sakė arkivyskupas ir ragino tarybos narius atsižvelgti į žmoniškąsias vertybes.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija pasiūlė vardinį balsavimą. Tarybos posėdyje dalyvavo 37 nariai: 20 balsavo už sprendimą riboti prekybos laiką, 17 balsavo prieš.

Nuo 2012 metų sausio 1 dienos prekyba silpnaisiais alkoholiniais gėrimais kioskuose bus draudžiama visoje Lietuvoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min