Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune Konstitucijos egzaminą rašė 15 pirmąjį etapą įveikusių kauniečių

Konstitucijos egzaminas Kaune
Savivaldybės nuotr. / Konstitucijos egzaminas Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje didžiojoje salėje vyko antrasis Konstitucijos egzamino etapas, į kurį pateko 15 kauniečių. Savivaldybės salėje egzamino užduotis sprendė tauragiškis, kuris negalėjo šiandien egzamino rašyti savo mieste.

Į antrąjį etapą pateko ne mažiau nei į 25 klausimus teisingai atsakę dalyviai savo kategorijoje. Pirmajame egzamino etape dalyvavo 27 kauniečiai, tarp jų 7 – turintys teisinį išsilavinimą, kurie sprendė sunkesnes užduotis.

Į antrąjį etapą pateko 15 iš 20 piliečių grupės dalyvių, tačiau nė vienas iš 7 teisinį išsilavinimą turinčių asmenų. Geriausiai sekėsi tarybos nariai Gintarei Skaistei, kuri teisingai atsakė į visus 30 klausimų. Į kitą etapą pateko ir tarybos narys Raimundas Kaminskas.

Penktadienį dalyviai turėjo atsakyti 19 testo klausimų bei vieną atvirą klausimą apie Prezidento taikomą veto teisę Seimo išleistiems įstatymams. Šis veto nėra absoliutus, o tik atidedamasis. Dalyviai turėjo paaiškinti, ką jų manymu, tai reiškia. Visas užduotis dalyviai privalo atlikti per vieną valandą.

Geriausiai spręsti užduotis vėl sekėsi tarybos nariai G.Skaistei. Teisingai ji atsakė į visus 19 klausimų bei atsakė į 20-ąjį atvirą klausimą. Vieną klaidą padarė trys testą laikę dalyviai, tarp jų – Tarybos narys R.Kaminskas.

Teisingumo ministerija šiemet Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą rengia ketvirtą kartą. Jis rengiamas visose miestų ir rajonų savivaldybėse, taip pat mokyklose, įkalinimo įstaigose. Apdovanojimo ceremonija vyks Prezidentūroje. Dalyvių darbus vertina Konstitucijos egzamino testų vertinimo komisija, pirmininkaujama Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesoriaus Egidijaus Kūrio. 


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min