Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 27d. 16:26

Kaune kuriasi saugios kaimynystės bendruomenės

Saugi kaimynystė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Saugi kaimynystė

Petrašiūnų seniūnijoje įsikūrė saugios kaimynystės bendruomenė. Chemijos ir Guobų gatvės sankirtoje, Kaune, gyventojus pasveikino būrys pareigūnų, o ant namo sienos pakabinta tai liudijanti lentelė.

Kauno mieste jau veikia daugiau nei 170 saugios kaimynystės grupių, Kauno apskrityje šių grupių skaičius artėja prie 300. 

Policijos pareigūnai kviečia visus Kauno gyventojus burtis į saugios kaimynystės grupes. Patarimų ir pagalbos sulauksite paskambinę savo apylinkės inspektoriams.

VIDEO: Tauris Stauskis apie saugią kaimynystę

„Nuo šių metų lapkričio mėnesio yra įsteigti bendruomenės pareigūnų etatai, artimiausiu metu bus atrinkti tinkamiausi pareigūnai kurie palaikys ryšį tarp policijos ir seniūnijų, padės skleisti žinią tarp gyventojų bei kurti tokias bendruomenes“, – sakė Kauno apskrities policijos viršininkas Algirdas Kaminskas.

Patarimai saugiai kaimynystei:

1. Susipažinkite su savo kaimynais ir sušaukite steigiamąjį susirinkimą, į kurį pasikvieskite Jūsų  teritoriją aptarnaujantį apylinkės inspektorių.
2. Išsirinkite saugios kaimynystės grupės vadovą, kuris pasirašys saugios kaimynystės susitarimą.
3. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos surasti, susirašykite kaimynų duomenis.
4. Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti kartu su policijos bei seniūnijos ar kitų institucijų darbuotojais.
5. Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingais ir kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą.
6. Išvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Šiukšlės, nesutvarkytos laiptinių durys, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu.
7. Kreipkitės į seniūną ar tam tikrą savivaldybės padalinį, prašydami jų pagalbos išspręsti šias problemas. Įtraukite seniūnijos atstovą į saugios kaimynystės veiklą. Pasikonsultuokite su policijos, seniūnijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą ir inicijuokite jų įgyvendinimą.
8. Suderinkite su kaimynais, parinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę ir kt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min