Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune lankysis Naujosios Hanzos sąjungos vadovai

Šventės akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šventės akimirkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 19-21 dienomis Kaune vyks Naujosios Hanzos sąjungos prezidiumo bei komisijos posėdžiai. Laikinojoje sostinėje kitais metais pirmą kartą vyks tarptautinės Hanza dienos. Į Kauną savaitgalį atvyks 42 asmenys, tarp jų – Naujosios Hanzos sąjungos prezidentas, Liubeko (Vokietija) miesto meras Berndas Saxe.

Šeštadienį „Kauno“ viešbutyje įvyks Hanzos prezidiumo posėdis, kuriame bus aptarti ir pasirengimo tarptautinei šventei „Hanza Kaunas 2011“ klausimai. Vėliau svečiai apžiūrės Kauno miesto erdves bei vietas, kuriose vyks tarptautinės Hanza miestų šventės renginiai.

Sekmadienį svečiai apžiūrės Pažaislio architektūrinį ansamblį bei kitas žymias Kauno vietas.

Senoji Hanzos miestų sąjunga-Hanzos lyga aktyviai veikė XIII- XVI amžiuose. Ji vienijo maždaug 200 Europos miestų. Tai buvo ne tik prekybos organizacija – Hanzos lyga akcentavo miestų savivaldos svarbą, humanizmą, bendruomeniškumą bei savitarpio paramą.

Šiuos principus perėmė Naujoji Hanzos sąjunga, įkurta 1980 metais. Ši įtakinga organizacija, vienijanti 176 Baltijos jūros regiono miestus, siekia pritaikyti senąsias Hanzos lygos vertybes ir patirtį, plėtojant socialinę, ekonominę, kultūrinę Europos vienybę, stiprinti miestų bendruomeniškumą, ūkinius ir savivaldos ryšius.

Tarptautinės Hanzos dienos yra rengiamos kasmet viename iš Naujosios Hanzos sąjungos miestų. Šios šventės programą sudaro kultūriniai renginiai, amatų mugės, miestų prisistatymai, forumai, seminarai. Kaunas yra vienintelis Lietuvoje Hanzos miestas. Jis nuo 1992 metų aktyviai dalyvauja ir Naujosios Hanzos sąjungos veikloje.

2011 metais gegužės 19-22 dienomis Kaunas švęs savo gimtadienį ir taps Tarptautinių Hanzos dienų šeimininku. Planuojama, kad į šventę „Hanza Kaunas 2011“ atvyks maždaug pusė milijono svečių ir dalyvių iš daugiau kaip 100 Europos miestų.

Keturias dienas mieste vyks daugiau kaip 100 renginių: didžiulė Viduramžių mugė su Amatų alėja, Gėlių, Duonos, Sūrių, Mėsos, Žuvų, Daržovių, Sendaikčių turgumis; Didysis Europos riterių turnyras su pirmąkart Lietuvoje rengiamomis raitelių dvikovomis; rekordinė oro balionų šventė; Viduramžių karnavalas; tarptautinis menininkų pleneras, ugnies misterija virš dviejų upių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min