TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune mažėja mokinių, sensta mokyklų direktoriai

rugsejo3
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / rugsejo3
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno miesto savivaldybės vadovai spaudos konferencijoje pažymėjo, kad nors šiemet Kaune į pirmas klases ateis 119 pirmokų daugiau, tačiau iš viso šiais metais, palyginti su praėjusiais, Kaune mokinių bus 1 tūkst. 856 mokiniais mažiau.

Per 10 metų Kaune sumažėjo 17 tūkst.mokinių. Kauno miesto savivaldybė pripažįsta, kad reikėtų uždaryti dvi ar tris apytuštes mokyklas, kai kurias sujungti.

„Sujungti ar net uždaryti mokyklas yra skausmingas procesas, kyla daug emocijų, tačiau trauktis nėra kur. Juk per 10 metų sumažėjo 17 tūkstančių, o mokyklų liko tiek pat. Tai labai neūkiška, juk reikia prižiūrėti, šildyti pustuštes klases“, – sakė meras Rimantas Mikaitis.

Vicemeras Povilas Mačiulio teigimu, šiais metais mokyklos dar nebus uždaromos, bet kitais metais mažiausiai dvi jau nesulauks mokinių klegesio.

Kurios mokyklos pasmerktos uždaryti, dar nenuspręsta. Apjungti norima Vilijampolės pagrindinę mokyklą ir S.Lozoraičio vidurinę mokyklą, Vydūno pagrindinę ir Mažvydo vidurinę mokyklas.

„Mokyklų tinklo pertvarka Kaune iki šiol vyko vangiai, jai priešinosi ir dalis pedagogų, ir tėvų. Bet dabar nesitrauksime, nėra kur“, – tikino savivaldybės Kultūros ir švietimo departamento direktorius Virginijus Mažeika.

Švietimo skyriaus vedėjas A.Bagdonas pabrėžė, kad kai kurios mokyklos tuštėja ne vien dėl demografinių priežasčių, bet ir dėl prastos vadybos.

„Tarkime, Panemunės pagrindinė mokykla neatsimuša norinčiųjų čia mokytis, o Petrašiūnų vidurinė tuštėja, nors tiek viename, tiek kitame šių miesto rajonų gyventojų nėra daug“,  – aiškino A.Bagdonas.

Dar viena Kauno vidurinio švietimo įstaigų  – direktorių senėjimas. Šiuo metu Kaune 27 mokykloms vadovauja direktoriai, kurių amžius viršija 65 metus.

„Įstatymai labai riboja miesto administracijos galimybes atnaujinti direktorių korpusą. Mes tarsimės su vyresnio amžiaus mokyklų direktoriais, siūlysime jiems išeiti užtarnauto poilsio“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas A.Bagdonas.

Vicemeras Povilas Mačiulis pažadėjo, kad bus ieškoma galimybių itin gerai besimokantiems mokiniams mokėti stipendijas, o mokytojams įsteigti prestižinius apdovanojimus.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min