Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune minimos R.Kalantos žūties metinės (nuotraukos)

Kauniečiai pagerbė R.Kalantos atminimą
R.Mikalčiūtės/15min.lt nuotr. / Kauniečiai pagerbė R.Kalantos atminimą
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kaune minimos 38-osios Romo Kalantos žūties metinės. 1972-ųjų gegužės 14 dieną R.Kalanta, būdamas 19 metų jaunuolis, paaukojo gyvybę išreikšdamas savo didžiausią norą – gyventi laisvoje Lietuvoje.

Penktadienį vidurdienį vykusiame minėjime Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje prisimintos to meto aplinkybės, išprovokavusios drąsų, bet tragišką jaunuolio poelgį.

„R.Kalantos užrašų knygelėje liko įrašas: „Dėl mano mirties kalta tik santvarka“. Artimiausi draugai greičiausiai žinojo apie jo planus. Kiti, galbūt ir tie, iš kurių jis išvakarėse prašė benzino, galėjo tik įtarti apie Romo ketinimus. Oficialios žinios nurodo, kad be sąmonės iš Muzikinio teatro sodelio greitosios išvežtas Romas ligoninėje mirė 4 val. ryte.

Šis įvykis nuaidėjo ne tik Sovietų Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. Tai tapo pamatu vėlesnei visų Lietuvos įvykių grandininei reakcijai, kuri galiausiai peraugo į Sąjūdžio judėjimą“, – minėjime tragiško įvykio detales priminė renginio vedėjas Vilius Kaminskas.

Į viešai vykstantį atminimo renginį susirinkę vyresnio amžiaus kauniečiai tarpusavyje kalbėjosi, jog gerai pamena dieną po R.Kalantos žūties:

„Po to kilo labai daug neramumų. Baisu, kas Kaune dėjosi...“

Tuo metu atsitiktinai į renginį patekę jaunesni laikinosios sostinės gyventojai stebėjosi, kad, nors dažnai praeina pro šią vietą, tačiau iki šiol nežinojo, kam skirtas santūrus ir teatro sodelio aplinkoje tarsi pasislėpęs monumentas – R.Kalantos auką primenantis paminklas.

Penktadienį buvo aplankytas ir R.Kalantos kapas Romainių kapinėse. 18.30 val. Muzikinio teatro sodelyje vyks Baltijos gitarų kvarteto vakaras, skirtas R.Kalantos atminimui. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Vitebsko“ padalinyje (P.Lukšio g. 60) iki gegužės 29 dienos galima apžiūrėti spaudinių parodą „Romas Kalanta – auka Laisvei“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min