Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 30d. 20:03

Kaune padaugėjo dviračių vagysčių

Atšilus orams sukruto dviračių vagys.
„15min“ archyvo nuotr. / Atšilus orams sukruto dviračių vagys.

Kaune ženkliai padaugėjo dviračių vagysčių. Liepą Kauno mieste pradėti 32 ikiteismininiai tyrimai dėl pavogtų 52 dviračių.

Norintiems išvengti dviračių vagysčių, pareigūnai pataria nepalikti neprirakintų dviračių prie parduotuvių ar kitų įstaigų. Būtina rūpestingai užrakinti visas daugiabučių ir nuosavų namų rūsių, sandėliukų duris. Daugiabučių laiptinės taip pat nėra saugi vieta palikti dviračius. Pareigūnai pastebi, kad neretai žmonės palieka dviračius nakčiai prirakinę laiptinėse. Vagišiams, išlaužiantiems tvirtas durų spynas, atrakinantiems automobilių dureles, žnyplėmis nukirpti metalines vielutes – nesudėtingas darbas.

„Siūlytume įsigyti ir tvirtesnius prirakinimo įrenginius, storesnes, tvirtesnes metalines grandines. Taip pat žmonėms reikėtų patiems saugoti savo turtą: pavyzdžiui, nakčiai dviračius įvaryti į buto prieangį, užuot laiptinėje palikus vagims vertingą masalą“,– patarė Kauno policijos atstovas Jonas Stonys.             

Policijos pareigūnai prašo visuomenės atkreipti dėmesį į įtartinus asmenis, kurie vaikštinėja  bei  apžiūrinėja paliktus dviračius prie prekybos centrų, laiptinėse. Pastebėjusieji įtartinus asmenis prašomi nedelsiant  informuoti  Kauno miesto policiją tel. 112, 02, 303450.

Žymėti daiktus naudinga

Norintys užbėgti vagystėms už akių kviečiami pažymėti savo turimus vertingus daiktus. Dviračiai, mobilaus ryšio telefonai ir kiti daiktai žymimi visose miesto policijos nuovadose. Iš anksto susitarus su pareigūnais telefonu, daiktus galima pažymėti ir namuose (pvz.: kompiuterius, automobilių muzikos grotuvus ar kitus didelius daiktus).
Pasak pareigūnų, pažymėti daiktai padeda lengviau išsiaiškinti daikto priklausomumą ir atskleisti nusikaltimą. Vagystės atveju nukentėjusieji turėtų būtinai pranešti policijos pareigūnams, kad daiktas buvo pažymėtas.
Svarbu nepamiršti, kad norintys pažymėti savo daiktus ar dvirates transporto priemones, privalo pateikti daikto įsigijimą patvirtinantį ir asmens dokumentą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min