TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune pagerbti Afganistane žuvę kariai

Ceremonijos akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ceremonijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno Aukštųjų Šančių kapinėse praėjusį šeštadienį atidengta atminimo lenta, skirta pagerbti Afganistane žuvusius karius. Kauno Afganistano karo veteranų asociacijos nariai taip pat paminėjo šios organizacijos įkūrėjo Rimo Ruzo žūties metines.

„Afganistano kare ir kituose Sovietų Sąjungos kariniuose konfliktuose bei misijose žuvusiems kariams atminti“ – toks užrašas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis buvo įspaustas į kapinėse atidengtoje atminimo lentoje.

„Karo veteranai yra išskirtinė socialinė grupė, nes jiems ne savo valia teko išgyventi klaikiausią žmogiškosios civilizacijos reiškinį – karą. Sovietų okupacinio režimo priversti dalyvauti žiauriame kare, likę gyvi veteranai Lietuvoje neturi pakankamai socialinių lengvatų, nors daugelis jų buvo sunkiai sužaloti fiziškai ir dvasiškai“, – sakė Afganistano karo veteranas Gintautas Labanauskas.

Karo veteranai šeštadienį paminėjo ir šio judėjimo pradininko R.Ruzo žūties metines. Dvejus metus tarybinėje armijoje Afganistane tarnavęs kaunietis 1997-2000 m. buvo Kauno miesto tarybos narys, o vėliau buvo išrinktas į Seimą. Į avariją patekusio vyro gyvybė užgeso prieš devynerius metus.

„R.Ruzas buvo vienas nedaugelio Kauno ir šalies politikų, kuriam net oponentai nerado priekaištų dėl neskaidrios veiklos“, – apie R.Ruzą kalbėjo tuometiniai jo kolegos.

Jau po mirties, 2003 m. R.Ruzui buvo suteiktas Kauno miesto Garbės piliečio vardas. Praėjusį šeštadienį R.Ruzo atminimui skirtoje ceremonijoje kartu su Kauno miesto tarybos bei Seimo nariais dalyvavo ir Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos bei Estijos ambasadų atstovai.

Afganistano karas baigėsi prieš 23 metus. Karo skonį pajuto beveik 5 tūkst. Lietuvos jaunuolių. Iš jų 96 žuvo, 97 namo grįžo tapę neįgaliaisiais, daugelis buvo sužeisti ar kitaip traumuoti. Iš Kauno į Afganistaną buvo pašaukti 407 jaunuoliai, iš jų 4 žuvo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min