Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 10:35

Kaune pagerbti „Lietuvos karžygio“ vardą pelnę kariai ir civiliai (nuotraukos)

Apdovanojimo akimirkos
Alfredo Pliadžio / KAM nuotr. / Apdovanojimo akimirkos
Daugiau kaip dvidešimt kario kelią pasirinkusių abiturientų išugdžiusi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija šiemet apdovanota Lietuvos kariuomenės įsteigta „Lietuvos karžygio“ statulėle.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Kauno įgulos karininkų ramovėje gruodžio 22 d. vakarą „Lietuvos karžygio“ statulėle ir kitais atminimo ženklais apdovanoti kariai ir civiliai, besibaigiančiais metais garsinę Tėvynę ir kariuomenę savo išskirtiniais poelgiais, pasiaukojančia tarnyba ir atsidavimu kario profesijai.

Nominacijoje „Stiprybės kalvė“ skulptoriaus Romo Kvinto sukurtą bronzinę statulėlę „Lietuvos karžygis“ Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius įteikė Lazdijų Motiejaus Gustaičio direktorei Romai Giedraitienei. Per 20 šios gimnazijos absolventų yra tapę Lietuvos kariuomenės karininkais ir kariais.

„Karžygiais gali būti ne vien kariai. Šis vardas savyje talpina daug vertybių: pasiaukojimą, meilę, drąsą, sąžiningumą, padorumą, ištikimybę. Jo verti yra daugelis visuomenės atstovų – kaip ir ši gimnazija ir jos kolektyvas, ugdantis Lietuvos patriotus. Kariuomenė ir visuomenė yra neatsiejami – iš stiprios visuomenės kyla dar stipresnė kariuomenė,“ – sakė gen. mjr. A. Pocius.

Nominacijoje „Stiprybės kalvė“ skulptoriaus Romo Kvinto sukurtą bronzinę statulėlę „Lietuvos karžygis“ Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius įteikė Lazdijų Motiejaus Gustaičio direktorei Romai Giedraitienei.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio mokyklos direktorė R. Giedraitienė atsiimdama statulėlę sakė: „Metai iš metų jauniems žmonėms stengiamės įteigti pareigos jausmą, pilietinį sąmoningumą, o svarbiausia – meilę savo kraštui. Pareigą atlikite garbingai – taip, kaip liepia širdis ir reikalauja įstatymas.“

Kitų keturių nominacijų nugalėtojams įteiktos ypatingos dovanos – grafinės miniatiūros „Lietuvos karžygys“ ir Karališkosios lelijos segės.

Nominacijoje „Valia ir principingumas“ pagerbtas Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio prezidiumo pirmininkas Jonas Čeponis – gyva istorijos legenda, primenanti vieną tragiškiausių ir herojiškiausių laikotarpių Lietuvoje, kai niekieno iš šalies neremiama ir nepalaikoma maža tauta organizuotai beveik dešimtmetį priešinosi galingai totalitarinei valstybei.

Apdovanojimas nominacijoje „Ryžtas, meilė ir pasiaukojimas“ skirtas kariams, kurie išgelbėjo klausą trejų metukų mergaitei Agotai.  Prieš metus Dikčių šeimai medikai konstatavo, kad negirdinčiai dukrelei padėti gali tik sudėtinga ir brangi operacija. Įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių kolegos maždaug per pusantro mėnesio paaukojo apie 45 tūkstančių litų. Operacija pavyko.

Agotos tėtis po nominacijos įteikimo sakė: „Savo vadams aš tik puse žodžio užsiminiau, kad mums nelaimė, o dabar mūsų dukrytei yra jau atliktos abiejų ausyčių operacijos ir nuo šių metų kovo mėnesio ji girdi. Per šį laiką Agotėlė išmoko per 100 žodžių.“

Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė taip pat įteikė specialų prizą šiai šeimai, kurios istorija sujaudino ne tik visą kariuomenę, bet visą krašto apsaugą.

Minėtai nominacijai taip pat buvo pristatyti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos instruktorius jaunesnysis puskarininkis  Arūnas Baranovas, išgelbėjęs skęstantįjį ežere, ir Karo akademijos ketvirtojo kurso kariūnas Kęstutis Skiezgilas, grumtynėse su jūros bangomis iš stichijos gniaužtų  išgelbėjęs dešimtmetės mergaitės gyvybę.  Abu gelbėtojus Lietuvos Respublikos Prezidentė yra apdovanojusi Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais.

Nominacijoje „Pareiga ir pašaukimas“ iš šešių kandidatų išrinkti kariai savanoriai Grinkevičiai. Tai pirmas žinomas atvejis, kai Lietuvos kariuomenėje tėvas, sūnus ir sūnėnas drauge išvyksta į tarptautinę misiją. Visi jie pavyzdingai tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I–ojoje rinktinėje. Šiuo metu jaunesnysis puskarininkis Albinas Grinkevičius, seržantas Rolandas Grinkevičius ir seržantas Remigijus Grinkevičius tarnauja Afganistane, Goro provincijos atkūrimo grupėje.

Nominacijoje „Karys ir šeima“ apdovanota Genovaitė Paliukienė, kurios visi keturi sūnūs tarnauja Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje. Visi jie puikūs kariai. Kartu sudėjus brolių gautus apdovanojimus, paskatinimus ir padėkas – jų skaičiuojama dešimtimis.

Už labiausiai nusipelniusį šių metų Lietuvos karžygį buvo paskelbtas ir balsavimas internetu. Daugiausia balsų surinko ir visų internautų simpatijas pelnė kapitonas Albertas Nargėla – Jungtinio štabo Ryšių ir informacinių sistemų karininkas.

Kiekvienas atėjęs į šventę Ramovėje dovanų gavo kamufliažinį kaspiną su valstybinės vėliavos fragmentu. Šis kaspinas – solidarumo ir priklausomybės geros valios žmonių sąjūdžiui ženklas, simbolis, sujungiantis bendram  siekiui – tarnauti Tėvynei.

Vertinimo komisijoje, kuriai vadovavo kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius, buvo sportininkas, disko metikas olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, kariuomenės vyriausiasis puskarininkis vyr. psk. Saulius Baldauskas, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Romas Batūra,  dirigentas, muzikologas profesorius Donatas Katkus, žurnalistas, visuomeninio judėjimo „Piliečių santalka“ tarybos narys Romas Sakadolskis.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

49:36
01:16:19
04:11

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min